Ajax - De Graafschap Zondag 22 september 1996 Ajax - De Graafschap 1-1 (0-0) Amsterdam Arena, 48.500 De Graafschap: Ajax: Trainer: Van der Sar; Santos, Blind, Scholten, Frank Trainer: de Boer; Juan, Litmanen, Musampa; Wooter (88. Gabrich), Ronald de Boer, Scoreverloop: Overmars (70. Turpijn) Scheidsrechter: Louis van Gaal Olyslager; Wilnis, Hendriks, Redeker, Lindenbergh; Lukassen (78. Victoria), Fuchs, Schultz (87. Nok), Godee; Ibrahim, Viscaal Fritz Korbach 57. 1 - 0 Litmanen, 82. 1 - 1 Redeker Jaap Uilenberg Doelpuntenmaker Jari Litmanen speelde tegen De Graafschap zijn 100ste competitiewedstrijd voor Ajax. Commentaar Ronald de Boer: (Over de fluitconcerten van het publiek) 'Ik vind het een beetje onzinnig gedrag. Het lijkt me dat een echte fan zijn club steunt, maar misschien moeten we hier maar aan wennen.' (Over zijn gemiste kansen:) 'Ik had topscorer van de eredivisie kunnen zijn.' Fritz Korbach: 'Ik ben nu 125 jaar werkzaam in de voetballerij, maar wat Ibrahim deed heb ik nog nooit gezien.' Bijzonderheden Tijdens de warming up valt Tijjani Babangida uit. Hij neemt plaats op de tribune naast de geblesseerden Peter Hoekstra, Patrick Kluivert, John Veldman en Richard Witschge. Danny Blind maakt na vier competitieduels en de wedstrijd tegen Auxerre zijn rentree. De Graafschap begint de wedstrijd mentaal gesterkt door een fraaie 2-1 overwinning op PSV, een week eerder in Doetinchem. Kort na rust is het de Ghanees Ali Ibrahim niet gegund het doelpunt van het jaar te scoren. Zijn miraculeuze hakbal-omhaal vanachter het standbeen ketst af op de lat. Tot 'Man of the Match' wordt Mariano Juan uitgeroepen. Ajax bezet na 7 wedstrijden de 7de plaats op de ranglijst, pal onder De Graafschap. Het aantal verliespunten van beide clubs bedraagt 10. De Graafschap heeft een beter doelsaldo (+4). Dat van Ajax is 0 (5 voor en 5 tegen). Alleen NAC, dat 8ste staat, is met 4 doelpunten minder productief dan Ajax. Feyenoord voert de ranglijst aan met 19 punten, gevolgd door PSV, dat 3 punten minder heeft. AJAX MAGAZINE OKTOBER1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 87