Ajax - Sparta Zondag 15 september 1996 Ajax - Sparta 2 - 0 (1 -0) Amsterdam Arena, 48.200 Sparta: Trainer: Van der Sar; Juan, Frank de Boer, Bogarde, Santos; Ronald de Boer, Litmanen, Musampa; Babangida, Wooter (46. Scholten), Overmars Louis van Gaal Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Metgod; Smith, Alflen, Gerard de Nooijer, Van der Meer; Krijgsman (81. Nieuwenburg), Van der Laan, Groenendijk; Renfurm (64. Van der Hoeven), Dennis de Nooijer, Fortes Henk ten Cate 23. 1 - 0 Babangida, 63. 2 - 0 Litmanen John Blankenstein De doelpuntenmakers tegen Sparta: Jari Litmanen heeft gescoord en wordt gefeliciteerd door Tijjana Babangida, die in de eerste helft de score opende. Kiki Musampa komt zich mengen in de vreugde. Bijzonderheden Ajax had gehoopt het duel uit te kunnen stellen in verband met het herstel van de grasmat na de drie concerten van Tina Turner een week eerder. Omdat Sparta om programma-technische redenen weigerde, wordt de wedstrijd gewoon volgens het programma afgewerkt. Scheidsrechter John Blankenstein geeft geel aan Santos en aan de Spartanen Van der Meer, Smith en Groenendijk. Winston Bogarde wordt uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Na de zesde speelronde staat Ajax op de zevende plaats. PSV heeft de koppositie van de ranglijst door het verlies bij De Graafschap (2-1) af moeten staan aan Feyenoord. Commentaar Louis van Gaal: 'Winston Bogarde was de beste man van het veld, en dat, terwijl hij ziek was.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 85

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 85