Auxerre - Ajax Woensdag 11 september 1996 Auxerre - Ajax 0-1 (0-1) Stade l'Abbé Deschamps, Auxerre, 18.500 Auxerre Trainer: Ajax: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Charbonnier; Goma, Zelic, West, Rabarivony; Lamouchi, Henna, Saib; Tasfaout (78. Sibierski), Laslandes (81. Marlet), Diomède Guy Roux Van der Sar; Santos, Frank de Boer, Melchiot (81. Willems), Bogarde; Juan, Litmanen (90. Reuser), Musampa; Babangida, Ronald de Boer, Overmars (63. Turpijn) Louis van Gaal 4. 0 - 1 Litmanen Piero Ceccarini (Italië) Commentaar Louis van Gaal: 'Het verschil tussen deze wedstrijd en die tegen NEC was de ruimte. NEC speelde met tien man achter de bal, Auxerre wilde er een wedstrijd van maken. Weer is gebleken dat er internationaal niet wordt ingespeeld op ons systeem.' Frank de Boer: 'Van tevoren heb ik tegen Ronald gezegd: vanavond staan we er. Het werd tijd dat wij het voortouw namen.' Jari Litmanen bedankt Tijjani Babangida voor de voorzet waaruit hij al in de vierde van de wedstrijd zijn eerste Champions-Leaguedoelpunt van het seizoen kon scoren. Ronald de Boer speelt af voor de Auxerre-verdedigers Zelic (links) en West hem kunnen attaqueren. De Boer speelde in de spits en hoefde daar niet op veel bescherming van de Italiaanse arbiter te rekenen. Bijzonderheden Bij Ajax ontbreken Blind, Dani, Witschge en Wooter vanwege een schorsing. Gabrich is niet speelgerechtigd. Twintig minuten voor het begin van de wedstrijd haakt Arnold Scholten definitief af, waarmee voor Mario Melchiot een eind komt aan de onzekerheid: hij maakt zijn internationale debuut. Ook Marcio Santos, Mariano Juan, Tijjana Babangida en, in de tweede helft als invaller voor Mare Overmars, Rody Turpijn komen voor het eerst in actie op het hoogste Europese platform. Winston Bogarde maakt na een afwezigheid van vier weken zijn rentree. In de 36ste minuut keurt scheidsrechter Ceccarini een doelpunt van Kiki Musampa af. In de tweede helft ontsnapt Ajax aan een strafschop na een overtreding van Melchiot op Laslandes. Ceccarini geeft geel aan Lamouchi, Laslandes en Rabarivony van Auxerre en aan Ajacied Mario Melchiot. De andere wedstrijd in groep A, Grasshoppers - Glasgow Rangers, wordt door de Zwitsers opvallend gemakkelijk met 3-0 gewonnen door doelpunten van Yakin en Türkyilmaz (2). Bij de Schotten komt oud-Ajacied Peter van Vossen pas in de loop van de tweede helft in het veld. De stand: Grasshoppers Ajax Auxerre 1 0 0 1 0 (0-1) Glasgow Rangers 10 0 10 (0-3) 1 1 0 0 3 (3-0) 1 1 0 0 3 (1-0) AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 83

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 83