Klaar voor de toekomst Kroniek door Tijn Middendorp Het lijkt alweer lang geleden. De family-run, het diner op de middenstip, de sluiting van de Meer, de opening van de Toekomst en de Amsterdam Arena en alle festiviteiten daaromheen, het was allemaal even spectaculair en indrukwekkend. Historische en nostalgische momenten volgden elkaar in ijltempo op. Een monument liet de club achter, in een prachtig huis woont zij nu. De Toekomst voor de club, de Arena voor ons eerste elftal, dat door blessures moeilijk op gang kwam, even moest wennen aan de nieuwe omgeving en pas eind augustus de selectie compleet had. Dat zoveel oud-spelers en andere Ajacieden elkaar weer eens tegenkwamen op het gras waar zoveel successen zijn behaald, gaf natuurlijk een extra dimensie aan het geheel. Begunstigd door prachtig weer liep de hele bijeenkomst uit op een gigantische reünie van Ajacieden. Vooral de helden van toen hadden elkaar veel te vertellen en allerlei anekdotes deden de ronde, waarbij prachtige verhalen uit het grijze verleden vele herinneringen weer deden opbloeien. Een laatste wandeling over de grasmat maakte deze avond voor velen tot iets onvergetelijks. Het echte afscheid van de Meer kwam evenwel op 6 augustus. Die avond was het echt afgelopen. Adieu de Meer. Voor de laatste keer gingen velen richting Middenweg om nog één keer het stadion te betreden. Een raar idee om straks nooit meer naar de Meer te gaan. Geen Kruislaan, geen Middenweg, geen lijn 9, geen Voorland, geen Engelenbak en ga zo maar door. Die avond om elf uur zou het afgelopen zijn. Met gemengde gevoelens werd voor de laatste keer plaatsgenomen op de tribunes. Het spektakel was groots. Louis van Gaal presenteerde zijn selectie en gaf voetballes. Daarna werden op allerlei manieren de successen uit de Ajax-historie in beeld gebracht, uitlopend naar een geweldige climax tegen de klok van elf uur. De fakkel, die een week lang door heel Nederland onderweg zou zijn op weg naar de Arena, werd door 'nummer 14' Johan Cruyff als eerste loper uit het stadion gebracht. Het aftellen was nu echt begonnen en in de laatste twintig seconden werden met vier enorme kanonsknallen de lichten van de vier lichtmasten stuk voor stuk gedoofd en was het om elf uur echt voorbij. Naar de Toekomst Het was even slikken, maar al heel snel AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 7

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 7