Ajax - AZ In de wedstrijd tegen AZ vierde Mare Overmars zijn rentree in het eerste van Ajax na langdurig blessureleed. Commentaar Arie van Os: 'We zijn niet van plan om Louis van Gaal dit seizoen te ontslaan.' Theo Vonk: 'Naar onze mogelijkheden hebben we niet slecht gespeeld.' Woensdag 28 augustus 1996 Ajax - AZ 1 - 0 (1-0) Amsterdam Arena, 48.500 Ajax: Van der Sar; Juan, Scholten, Frank de Boer, Willems; Ronald de Boer, Wooter, Witschge; Babangida (82. Melchiot), Kluivert (58. Reuser), Turpijn (66. Overmars) Trainer: Louis van Gaal AZ: Moens; Doesburg, Wijker, Heus (66. Snijders), Hesp; Fortes Rodriquez, Durmusoglu, Krüzen, Den Turk (78. Huysen); Goudmijn (46. Mutsaers), Latuheru Trainer: Theo Vonk Scoreverloop: 30. 1 - 0 Frank de Boer Scheidsrechter: Jack van Huiten Nordin Wooter is te snel voor AZ- verdediger Ruud Heus, die dit seizoen terugkeerde van Feyenoord bij zijn oude club. Bijzonderheden De wedstrijd wordt gespeeld onder een gesloten dak, een primeur in Nederland. De zege is Ajax' 900ste overwinning sinds de invoering van het betaald voetbal. AZ-speler Snijders krijgt geel van scheidsrechter Van Huiten. De geblesseerden Litmanen, Bogarde, Hoekstra, Santos, Blind en Veldman bekijken de wedstrijd vanaf de tribune. Dani is afwezig in verband met een wedstrijd van het Portugees elftal voor spelers onder 21 jaar. Menno Willems maakt zijn competitie debuut. In de tweede helft keren Mare Overmars en Martijn Reuser na zware blessures, die hen maandenlang uit de roulatie hielden, terug in het eerste elftal. Aanvoerder en maker van het doelpunt Frank de Boer wordt uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Na de wedstrijd zet de Argentijnse spits Ivan Cesar Gabrich zijn handtekening onder een vijfjarige verbintenis met Ajax. Ajax bezet na de derde speelronde de vijfde plaats op de ranglijst na PSV, Feyenoord, Vitesse en SC heerenveen. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 77

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 77