Vlak voor zij tijdens de fotodag op 6 augustus voor de elftalfoto plaatsnamen achter wereldbeker en kampioensschaal lieten de spelers de indrukwekkende dimensies van de Amsterdam Arena op zich inwerken. Foto: Pieter Dammen De meest ingrijpende gebeurtenis voor de club was de verhuizing naar de Toekomst en de opening van de Amsterdam Arena. Het zal niemand ontgaan zijn dat de overstap naar het nieuwe onderkomen in Amsterdam Zuidoost met het nodige ceremonieel gepaard ging. Een week lang stond alles in het teken van de sluiting van de Meer en de opening van de Toekomst en kreeg iedereen de gelegenheid om op een of andere manier getuige te zijn van het historische moment dat Ajax na 62 jaar de Meer ging verlaten. De familieloop voor jong en oud op zondag 4 augustus was letterlijk en figuurlijk het startschot voor een week vol festiviteiten. Vele duizenden mensen waagden zich aan de prestatieloop van ruim zeveneneenhalve kilometer tussen de Meer en de Arena. Dat voor sommigen de looppas al gauw overging in een stevige wandeling maakte de prestatie er niet minder om. Een stoet van praalwagens met uitbeeldingen van diverse bekers en andere successen, een oud tramstel van lijn 9 als waardering voor tweeëndertig jaar trouwe dienst en andere opmerkelijke zaken uit de historie maakten het geheel het aanzien zeer waard. De menselijke verbinding tussen de Meer en de Arena was gelegd. Adieu de Meer Een bijzondere avond werd een dag later, 5 augustus, het diner op de middenstip. In een grote tent midden op het veld nam de Ajaxfamilie in aanwezigheid van niet alleen het huidige Ajax maar ook heel veel oudgedienden afscheid van de Meer. Volgens de voorzitter van Lucky Ajax, Theo de Groot, bleek Ajax vanaf de oprichting 550 spelers nodig te hebben gehad voor het eerste elftal. Daarvan zijn er nog 300 in leven, die allen waren uitgenodigd. Ruim 200 van hen waren aanwezig bij het voortreffelijke diner, waaraan totaal ruim 750 mensen aanzaten. 6 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 6