Ajax - AC Milan Woensdag 14 augustus 1996 Ajax - AC Milan 0 - 3 (0-1) Amsterdam Arena, 50.000 Ajax: Trainer: Van der Sar; Veldman (46. Juan), Blind, Frank de Boer, Bogarde; Ronald de Boer, Litmanen (60. Reuser), Witschge (72. Musampa); Babangida, Kluivert (60. Melchiot), Wooter (72. Overmars) Louis van Gaal AC Milan: Rossi; Reiziger, Costacurta, Baresi, Maldini; Albertini, Desailly, Baggio, Boban (46. Davids); Savicevic (71. Eranio), Weah (46. Simone) Trainer: Oscar Tabarez Scoreverloop: 32. 0 - 1 Savicevic, 48. 0 - 2 Simone, 87. 0 - 3 Albertini (strafschop) Scheidsrechter: Mario van der Ende AC Milan-speler Deian Savicevic, hier geattaqueerd door John Veldman en Tiiiana Babangida, werd de eerste doelpuntenmaker in de Amsterdam Arena. Bijzonderheden Ajax - AC Milan is de officiële openingswedstrijd van de Amsterdam Arena. De aftrap voor het duel wordt verricht door het oudste Ajax-lid, erelid Wim Schoevaart en het jongste Ajax-lid ooit, de zesjarige Leonardo Resida. Na een maand van blessureleed maakt Patrick Kluivert zijn rentree in de punt van de aanval. Hetzelfde geldt min of meer voor Jari Litmanen, die amper speelminuten in de benen heeft. Louis van Gaal kan vanwege blessures geen beroep doen op Marcio Santos, Peter Hoekstra en de kort tevoren aangetrokken Portugees Dani. Daar staat tegenover dat in de tweede helft Mare Overmars en Martij n Reuser, na een zeer lange absentie door zware blessures, terugkeren in het elftal. Het eerste doelpunt in de Arena komt op naam van de Montenegrin Dejan Savicevic. Scheidsrechter Mario van der Ende geeft geel aan de Milanezen Maldini en Davids en aan Ajacied Melchiot. Commentaar Louis van Gaal: 'Ik sluit een vijfde opeenvolgende nederlaag niet uit.' Ronald de Boer: 'AC Milan is natuurlijk niet zomaar een tegenstander. Bovendien begint ook voor ons de voorbereiding eigenlijk pas nu. Het positieve van deze avond is dat veel van de geblesseerde jongens aan het terugkomen zijn. Nu kunnen we beginnen met de echte oefenpatronen.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 69

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 69