Foto's: Louis van de Vuurst bank van het grote River, toen nog getraind door Pasarella, plaats mag nemen. Naar Nederlandse begrippen heeft hij de twee jaar A-jeugd die een speler normaal gesproken doorloopt, overgeslagen. Zijn talent blijft ook bij de trainers van de nationale jeugdelftallen niet onopgemerkt. Hij wordt geselecteerd voor het nationale elftal onder de twintig, waarvoor hij ongeveer twintig wedstrijden speelt. Hij behoort tot de Argentijnse ploeg die in Qatar in 1995 jeugdwereldkampioen onder de twintig jaar wordt. Zijn studie rechten schiet er wel bij in. Juan: 'Ik was vaak met het nationale jeugdelftal in het buitenland. In Bolivia speelden we het kwalificatie toernooi en in Qatar werden we wereld kampioen onder de twintig jaar. Ik miste te veel colleges die ik moeilijk kon inhalen. Jammer, maar nu leer ik een taal. Het Nederlands is trouwens niet overdreven moeilijk. Wij gebruiken ook veel g's in onze taal.' Scouts Op achttienjarige leeftijd is Juan klaar voor het echte werk. Tegen Talleres uit Cordoba maakt hij zijn debuut voor River Plate. Op het jeugd-WK van dit jaar in Frankrijk is hij aanvoerder van Argentinië. Door zijn snelle ontwikkeling wordt hij nauwlettend gevolgd door internationale scouts van diverse clubs. Mariano: 'Als je jeugd- interlands voetbalt, weet je dat er altijd wel scouts van verenigingen op de tribune zitten. Alleen weet je niet van welke verenigingen. Toevallig kreeg ik via een journalist in Frankrijk te horen dat er interesse voor mij was uit Nederland. Van welke club wist ik niet. Toen ik terug was in Argentinië heeft Ajax contact gezocht met River Plate.' Ook een Japanse club toont interesse in de jonge Argentijnse voetballer. 'Yokohama Merinos uit Japan wilde me graag inlijven. Dat aanbod heb ik geweigerd. Ik had voor het grote geld kunnen kiezen, maar Japan betekent voor mij achteruitgang. Bij Ajax kan ik me verbeteren en groeien als voetballer.' Revolutie Ajax, Cruijff en koude winters, dat is eigenlijk het enige wat Mariano Juan A I A Y AA A r A 7 I M C HIZTODCD 1 QQ£

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 59