gemakkelijk voor een speler die na een hectisch olympisch toernooi zonder rustperiode in de armen van Louis van Gaal terecht is gekomen. 'Soms ben ik moe, merk ik aan mijn lichaam dat ik rust nodig heb. Maar daar probeer ik niet aan toe te geven. Ik wil slagen, hier, bij Ajax, in de Arena. Dat betekent hard werken. En misschien doe ik dat nog niet genoeg. De prestaties moeten beter, dat weet ik. En het scoren, hè? De afgelopen vijf seizoenen heb ik er steeds minstens tien gemaakt, maar tot nu toe heb ik voornamelijk kansen gemist. Dat eerste doelpunt moet snel komen, dat zou goed zijn voor mijn zelfvertrouwen. De trainer laat blijken dat hij vertrouwen in mij heeft, net als de spelers. Nu moet ik nog vertrouwen in mezelf krijgen. Daar moet ik de komende weken aan werken. 'Mijn volgende droom?' lacht Baba om de vraag. 'Voorlopig moet ik hier eerst gewend raken. Kijk, spelen voor Ajax is het mooiste wat een voetballer kan overkomen. Dit is een wereldclub. Dat zie je aan het stadion, het publiek, de atmosfeer die er hangt. En vooral aan de spelers. Die zijn stuk voor stuk topklasse. Ik wil hier laten zien wat ik kan, dat ik razendsnel ben op de eerste meters, mijn man kan passeren, voorzetten kan geven én dat ik kan scoren. Dat vooral. Nu ga ik nog vaak buitenom, maar ik zou meer naar binnen moeten snijden. Dat zou mijn effectiviteit ten goede komen. Ik ben nog te veel gefocust op de andere aanvallers. Ik ben blij dat ik een overeenkomst voor zes jaar heb. Dat betekent dat er geen haast is, ik de tijd krijg me te bewijzen. Dat voelt heel prettig. Want ik wil echt heel graag slagen hier. Ook om later te kunnen zeggen dat ik het bij Ajax gemaakt heb. Dat zou fantastisch zijn, dan zal niemand me ooit meer vergeten.' Baba heeft gescoord. In de wedstrijd Ajax - Sparta van 15 september nam de Nigeriaan een hoekschop van Marc Overmars vol op de slof. Winston Bogarde snelt toe om het openingsdoelpunt tegen zijn oude club mee te vieren met Babangida en het publiek. Foto: Louis van de Vuurst

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 40