Baba is een dromer wiens dromen uitkomen Mariano Juan koos voor het voetbal 66 Het gedicht Ajax en de Arena zullen de moeilijkheden overwinnen Het pleidooi van Kiki Musampa 10e jaargang nummer 2 oktober 1996 Ajax Magazine verschijnt acht keer per jaar Uitgever: Tema Uitgevers, Debbemeerstraat 25, 2131 HE Hoofddorp. Telefoon: 023-563 54 34. Fax: 023-563 30 54. Advertentie-exploitatie: Tema Sport: Rolf H. van Aller, Erik Jansen, Pascal Jonkman. Produktie en vormgeving: Albert Aandeweg. Abonnementen: U kunt zich telefonisch op Ajax Magazine abonneren. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 06-8998622 (ca., 0,44 per minuut). Een abonnement op een jaargang van 8 Ajax Magazines kost 60,00 De Ajax Magazine verzamelband 1996-1997 U kunt de Ajax Magazine verzamel band 1996/1997 telefonisch bestellen. Het telefoonnummer van de Ajax Magazine abonneeservice is 06-8998622 (ca. 0,44 per minuut). De verzamelband kost 29,95 inclusief verzendkosten. Druk: Boekhoven Bosch BV (Roto Smeets Groep), Utrecht. Distributie: Aldipress. Redactie: David Endt, Erol Erdogan, Michel Sleutelberg. Medewerkers aan dit nummer: Pauline Blom, Herman Bosschieter, Raymond Bouwman, Maud Bredero, Angus Bremner, Pieter Dammen, Gabrial van Gastel, Henri Goldsmann, Sanny van Haperen, Wim Heisterkamp, Reina Hemmes, Hans Heus, Marcel van Hoof, Paul Huf, Jeroen Kleijne, Erik van Leeuwen, Tijn Middendorp, Scato van Opstall, Rik Planting, Egbert Jan Riethof, Armand'Schreurs, Simone Tacx, Wanda Tuerlinckx, George Verberne, Klaas Vos, Yvonne Witte, Chris Willemsen. Omslag: Fotografie: Louis van de Vuurst, beeldmanipulatie: Luuk Divendal, Sjoerd Claassen. Fotografie: Louis van de Vuurst, e.a. Copyright: Niets uit dit magazine mag worden gekopieerd of vermenig vuldigd zonder schriftelijke toestemming van de uitgever. 32 Tijjani Babangida 'Al op de lagere school spijbelde ik veel om maar op straat te kunnen voetballen. Mijn ouders kwamen daar pas achter als ik 's avonds huilend in bed lag omdat iemand die ik hard voorbij was gerend, me weer eens een schop had gegeven. Toen ik klein was, werden voetballers in Nigeria gezien als loosers. Je voetbalde als je geen werk had, niets anders kon. Zo zag mijn vader dat ook.' 43 Gastcolumn: Egbert Jan Riethof 44 Adieu de Meer 56 Mariano Juan En niet voor het grote geld. De Argentijn heeft een ideaal. 'Als ik met mijn vriendjes op straat voetbalde, was ik altijd Maradona. ledereen was op straat trouwens Maradona. In Argentinia bestaat er maar één voetballer en dat is Diego.' 62 Rondje Arena: het materiaalhok 67 Ajax compleet 90 Ajax 2 94 John O'Brien Een Amerikaan in Amsterdam 99 Ajax zaterdag Dennis Bogaard en Patrick Zwaanswijk 104 Jeugd 112 Anti-discriminatie-campagne 6 20 Van de voorzitter 22 De visie van van Gaal 'Hier en daar word je geconfronteerd met leedvermaak. Dat is logisch. Als het zo goed met je gaat, wachten de afgunstigen knarsetandend op tegenslag. Op het moment dat Ajax verliest van tegenstanders van wie normaal gesproken gewonnen wordt, is de vreugde des te groter. Maar zoals ik altijd de loftuitingen heb gerelativeerd, zo neem ik ook het leedvermaak en de kritiek met een korreltje zout, hoewel het natuurlijk prettig is als je gesteund wordt.' Twee Ajacieden, Danny Blind en Kiki Musampa, ondersteunen met woord en daad de anti-discriminatie campagne van de gemeente Amsterdam. Musampa: 'Probeer je te verplaatsen in degene die wordt gediscrimineerd of in degene die is gevlucht, probeer je voor te stellen hoe dat voelt.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 3

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 3