Foto: Louis van de Vuurst octopus-achtige bewegingen makend, scorend vanuit de meest onmogelijke posities. Tijjani Babangida weigert dat te geloven. Reageert fel zodra de zin 'nooit meer voetballen' in verband wordt gebracht met Kanu. 'Het begint langzaam tot me door te dringen wat de uitslagen van de testen voor hem betekenen,' vertelt Baba, langzaam pratend, een rimpel in het voorhoofd. 'Maar ik geloof het nog steeds niet. Het nieuws kwam als een geweldige klap voor mij. Hij is nog zo jong, net twintig, en zo'n ongelooflijk goede speler. Kun je het je voorstellen dat hij tijdens de Olympische spelen zo maar neer had kunnen vallen? Dood, ineens. Kanu had in Atlanta nog nergens last van, kon met gemak negentig minuten uitspelen. Vandaar dat ik nog steeds hoop heb. Ik denk dat hij er goed aan doet zich te laten opereren. Daarna moet hij zich een paar jaar rust gunnen. Vervolgens kan hij dan zijn rentree maken. Hij zal weer voetballen, absoluut, daar geloof ik heel sterk in. In Nigeria is het bericht van zijn ziekte als een bom ingeslagen. Kanu is bij ons een held, helemaal na de spelen. Hij wordt op handen gedragen, iedereen kent hem. Het hele land zal hem missen. Net zoals ik dat nu al doe. Ik heb hem na het nieuws nog niet gesproken. Ook omdat ik niet weet wat ik tegen hem moet zeggen. Want wat moet je zeggen in zo'n situatie? Ik ga hem wel bellen, snel, en hem vertellen dat hij moed moet houden. Dat het allemaal goed zal komen, dat hij alleen een rustperiode in moet lassen. Natuurlijk moet Kanu nu stoppen met voetballen, dat zou ik in zijn plaats ook gedaan hebben. Maar hij zal terugkeren op de velden. Let op mijn woorden.' Begin carrière Waar Kanu - voor even? - aan het einde van zijn voetbalcarrière staat, heeft Babangida het gevoel dat die van hem deze zomer pas echt begonnen is. Van streven naar Europees voetbal bij Roda JC naar acteren in de absolute top bij Ajax. Van vriendenploeg en samen stappen naar het echte prof zijn, het alleen maar leven voor de sport. Van een vrije rol naar aanpassen aan een hecht systeem. De overgang is groot, vraagt veel energie. Niet AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 39