waarop de mensen van de Arena bezig zijn om de moeilijkheden op te lossen. Zoals het in mijn selectie niet van de ene op de andere dag goed kan gaan, zo zullen in het stadion ook niet meteen alle kinderziektes worden overwonnen. Zolang je maar op de hoogte bent van eikaars inspanningen, kun je begrip hebben voor onvolkomenheden.' Modernismen 'Ik vind het prettig dat ik een monitor bij de dug-out krijg waarop ik de wedstrijdregistratie kan meekijken,' vervolgt Van Gaal. 'Wat dat betreft zijn er in het voetbal nog wel meer modernismen denkbaar. Zo zou er via zenders en oortjes wellicht een oplossing gevonden kunnen worden voor de slechte bereikbaarheid van mijn spelers. Ik kan nu alleen maar de dichtstbijzijnde coachen, of een wissel die ik inbreng. Als het aan mij ligt zou ik ook de kleding revolutionair willen veranderen. Om de luchtweerstand te verminderen en het vasthouden aan het shirtje te voorkomen, zou ik eigenlijk graag in een soort wieleroutfït spelen, met shirtjes en broekjes die strak om het lichaam zitten. Ik geloof alleen niet dat ik de spelers gemakkelijk zover zal krijgen. Logisch, want dat heeft met traditie te maken. Ik zou het niet erg vinden als Ajax trendsetter zou zijn. Dat zijn we immers gewend. Maar voordat we ons hoofd breken over zenders, oortjes, monitoren en kleding zou ik graag die andere trend van Ajax weer oppakken: winnen. Want ik geloof niet dat ik kan wennen aan het verlies. Het zal nog heel g wat voeten in aarde hebben voor we ons <u "O niveau kunnen halen. Tot die tijd kunnen we alle hulp gebruiken. Ook, en misschien 5 O wel vooral, de hulp van onze supporters. To support betekent zoveel als steunen. Het is niet moeilijk om Ajax te steunen als er mensen op de schouders genomen moeten worden, maar de werkelijke steun komt van de mensen die nu achter ons blijven staan, nu we het moeilijk hebben.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 30