I cuses zullen die schade namelijk onherroepelijk verhalen. Ik hoop dat u mij wilt excuseren voor mijn zakelijke bijdrage aan deze uitgave van het Magazine. Ik vond het ongepast te doen of mijn neus bloedt door het hier over andere zaken te hebben. Velen zijn in hun leven wel eens verhuisd. De eerste paar maanden is het dan nog ongezellig in huis, er moet nog wat aan de muur, het bankstel wordt nog eens verplaatst, de muur toch maar liever beige in plaats van wit... Maar langzamerhand raakt uw nieuwe huis ingeleefd. Zo is het ook met de Arena. U kunt ons helpen het gezellig te maken, des te eerder is de Arena het Ajax-stadion. Michael van Praag voorzitter begrijpen. U doet er echter goed aan uw klachten schriftelijk aan ons te melden en niet telefonisch. De behandeling van uw opmerkingen gaat dan sneller. Het adres is: AFC Ajax, t.a.v. de heer M. Oldenhof, Postbus 12522, 1100 AM Amsterdam. Een minder hoge pet heb ik op van journalisten en columnisten die zich met leedvermaak op de gerezen problemen storten. In plaats van daarbij een constructieve bijdrage te leveren, door bijvoorbeeld een oplossing aan te dragen, schieten ze hun pijlen veilig van achter hun tekstverwerker in de richting van de Arena en Ajax af, wetend dat weerwoord voor hun 'slachtoffers' toch tot de onmogelijk heden behoort. Zo gaat dat met lieden wier levensinvulling slechts bestaat uit het leveren van kritiek op anderen, zonder zelf ooit eens de verantwoordelijk heid voor een groot project als bijvoor beeld dit te hebben gedragen. Het staafincident U zult het inmiddels al wel vergeten zijn, maar het proces van Ajax tegen de gooier van de staaf heeft inmiddels bijna zeven jaar geduurd. Op 15 mei jongstleden is de rechtbank echter tot een uitspraak gekomen. De betrokkene is veroordeeld tot betaling aan Ajax van ƒ500.000 (vijfhonderdduizend gulden!!!) vermeerderd met de wettelijke rente vanaf 21 december 1989. Bovendien dient hij de kosten van het geding, groot ƒ14.368,15 te betalen. Het vonnis is tot zover uitvoerbaar bij voorraad. Ik hoop dat dit een waarschuwing is voor eenieder die Ajax schade toebrengt. Wij AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 21

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 21