Wij schrijven niet over Ajax 'Op het deurtje staat Heineken, maar in de koelkast zat Buckler.' Trainer Guy Roux, na afloop van Auxerre - Ajax zijn ploeg verge lijkend met de drank in de perskamer van Auxerre, in de Volkskrant van 12 september Soms kan leedvermaak over de vermeende ongesteldheid van een kudde reserve-goden nogal stuitend zijn. Bert Dijkstra in De Telegraaf van 12 september Je heet Richard Witschge, je bent een voetballer die net voor veel geld verhuisd is van Girondins Bordeaux naar Ajax, je bent linker middenvelder met een schijntrap die even voorspelbaar is als effectief, je verdient klauwen met geld, je hebt je weten te ontwor stelen aan de patatgeneratie en nu vind je jezelf terug op een plas tic plaatje in de zakken chips van Croky. Ja, het kan raar lopen. De Volkskrant van 18 september Door Sjak Jansen Zwouj Over de etnische oorlog in het voormalige joego* »viè zwijgt de krant, al vanaf de dag dat het bloedige con* -ak, in alle talen. „Het algemene nieuws leest de zijn regionale of landelijke dagblad, daarvoor geen duur Agrarisch Dagblad. Wij zijn een vak- m zegt het al." 4 ^>n van over de toekomst van de land- en h i tuinbouw, hangen de sombere prognoses van het Landbouw Economisch instituut. Dat voor- - -eldzaam zware jaren voor ibouw. Het aantal boeren een steeds sneller tempo icn. Algemeen dagblad 10 september Heel Amsterdam lijdt onder het Feyenoord-gevoel, terwijl Rotterdam PSV-neigingen aan het krijgen is. Theodor Holman in Het Parool van 12 september Gras is mooi, gras is zacht, gras is sterk. Maar het is ook een beetje sullig. Er wordt mee rondgezeuld alsof het een rol vaste vloerbe dekking is. En toch klauteren de sprietjes door in de richting van het licht en graven de worteltjes voort in de grond. In ruil daar voor vraagt het gras alleen om wat regen en geduld. Meer niet. Misschien ook nog wat zon en lucht. Is dat te veel gevraagd? Hans Aarsman in NRC Handelsblad van 16 september Het was met Cruijff-de-voetballer altijd raden naar hetgeen achter zijn woorden eventueel zou zitten. Er zijn nu eenmaal mensen die het zo verschrikkelijk diepzinnig bedoelen, dat gewone stervelingen met de mond open en in raadselen gehuld achterblijven. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 17 september Kandidaat-spitsen bij Ajax zullen genadeloos worden behandeld zolang de schim van Marco van Basten er nog rondwaart. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 17 september de lente van 1997 waarin iedereen, inclusief de altijd doodkalme Louis van Gaal, helemaal gek geworden is van de duizendvoudig kwekkende en weerkaatsende multifunctionaliteit. Kees Schuyt in NRC Handelsblad van 23 september 'Wij hebben iets wat niet voor geld te koop is. Licht en lucht.' P. Hagenbeek, hoofd van de technische dienst in de Kuip, waar de zoden op dezelfde wijze zijn gelegd als in de Arena, in NRC Handelsblad van 27 september Iemand komt met een idee om voor Ajax een nieuw stadion te bouwen en binnen drie kwartier hebben veertig vrienden onder leiding van Cor van Zadelhoff bijna driehonderd miljoen krediet bij elkaar. Zo ontstaat Sport7, verbouwt men het Concertgebouw en hadden ze, als ze hadden gewild, Fokker kunnen redden. Youp van 't Hek in NRC Handelsblad van 28 september Koos Postema, een Feyenoorder, sprak eens over de trouweloos heid van de aanhang van Ajax. Ik weet nog wat de aanleiding was van Postema's reprimande. Ajax had vriendschappelijk tegen Everton gespeeld en de Britten met 3-0 een lesje gegeven. Het was in de tijd van Cruijff, Keizer en Swart. Tien minuten voor tijd gaf Cruijff sein om de bal te gaan rondspelen. Daarop reageerde de aanhang met schril gefluit. En toen nam Koos het woord 'trouwe loos' in de mond. Tachtig minuten formidabel presteren was niet genoeg. Men betaalde immers voor negentig minuten. Herman Kuiphof in NRC Handelsblad van 1 oktober AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 218