pakt uit, pakt Ajax in heren media nk Rijkaard met Olympische fakkel was gisteravond een van de iftepunten van de openingsceremonie van het nieuwe Ajax stadi Foto Pim Bas sterdam Met haar enthousi* den van het kabinet zoals Wim] e deelname aan de wave, hal- wege de eerste helft van de ^schappelijke wedstrijd 'r Milan, stal koningin Be- de laagten van alle "^fde Kok en Annemarie JorritsmJ naar het stadion getrokkenj 51.000 aanwezigen^ ruim 4000 Vips, vallen van de doekt 600 vrijwilliger zeeschildenj vj Noiat verschil] voorpagina Algemeen Dagblad 15 augustus Heb je gezien dat Beatrix meedeed met die wave? Zonder hoed, permanent wave. Journaille in Het Parool van 19 augustus De Ajax-boot die gisteren gebruikt werd in de Arena wordt in Rotterdam-Zuid nu al de Titanic genoemd. Voetbal International van 21 augustus Ajax heeft de afgelopen weken een geheel nieuwe dimensie gegeven aan het begrip 'de nul vasthouden'. Voetbal International van 21 augustus Ik was na de Ajax-successen van de laatste jaren bijna vergeten hoe saai voetbal, inclusief het randgebeuren, kan zijn. Dankzij Sport7 sta ik weer met beide benen op de grond. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 21 augustus PSV? Dat respecteer je, maar bewonderen is iets anders. Frits Abrahams in NRC Handelsblad van 21 augustus A ren AI J Bert Dijkstra in De Telegraaf van 22 augustus Als Van Gaal, Van der Lem en Haarms in hun hemd worden gezet, hebben ze er tenminste een vest over aan. Theodor Holman in Het Parool van 22 augustus De Vaticaanse hoogmoed van de Arena is nochtans een Ajax-cre- atuur. Was het Van Gaal zelf niet die de multifunctionele dimen sies van het voetbal tot een goddelijk imperatief voor de mens verhief? Hugo Camps in NRC Handelsblad van 24 augustus Nog afgezien van de Arena en Sport7 is er in het voetballandschap nooit zoveel over geld gepraat als in de aanloop naar deze competitie. Het voetbal is ondergedompeld in een doodsbad van dollars. Vroeger las je nog wel eens over spelers met fluweel in de wreef, nu gaat het over tonnen in de wreef. Hugo Camps in NRC Handelsblad van 24 augustus Tabak is ongetwijfeld een verdovend middel, evenals drank, valium, godsdienst, Ajax, The Bold and the Beautiful. Anders dan de drie laatstgenoemde richt het gebruik ervan verwoestingen aan, maar nooit is aangetoond dat die door een verbod beëindigd of zelfs maar verminderd worden. John Jansen van Galen in Het Parool van 27 augustus Wie plagieert wie in de sport? Volgens mij heeft Diekstra Dick Advocaat geholpen. Want PSV speelt tegenwoordig het Ajax- systeem beter dan Ajax zelf. Theodor Holman in Het Parool van 29 augustus De zodenzonen van Ajax kampen met vormloosheid, gebrek aan teamsmelting en nog zowat narigheid. Ingezonden brief van Ro Andeweg in het Parool van 29 augustus Alleen al in zijn zwijgen - en er is geen pijnlijker zwijger dan De Graaf - beschaamde hij de Amsterdamse oneigenlijkheid, die eigendunk is. Ajax heeft het geweten. Kees Fens in de Volkskrant van 31 augustus over de scheidende chef sport van die krant Ben de Graaf Het deed me denken aan de Ajacied Horst Blankenburg, die na een paar honderd meter al lag over te geven tussen de kattestaarten in de wal van de Bosbaan. Boven Horst stond assistent-coach Bobby Haarms te schreeuwen dat hij niet goed liep en ik passeerde op de weg en werd geconfronteerd met een beeld dat niet echt stimuleerde om door te gaan, om van de kritieke situatie waarin Heinz Stuy zich op dat moment bevond maar helemaal te zwijgen. Jan Mulder in de Volkskrant van 2 september Je hebt mensen die zijn afgestudeerd op Johan Cruijff en de man heel duidelijk vinden. Bij Studio Sport horen ze tot dit selecte groepje wetenschappers, want het genie is daar ingehuurd om analyses te verzorgen van wedstrijden. Paul van Liempt in Het Parool van 10 september Slimme coaches uit Heerenveen en Nijmegen wierpen barriëres op die de zeer door de wol geverfde Guy Roux niet kon bedenken. Of die hij in het vaste vertrouwen in de kwaliteiten van zijn eigen ploeg bewust uit de weg ging. Hij kwam van een koude kermis thuis, maar bezorgde Ajax de mooiste avond van dit prille seizoen. Poul Annema in Het Parool van 12 september AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 217