Een man van extremen is hij alleszins. 'Ik heb alles op het spel gezet om deze zaak te winnen en het systeem omver te krijgen,' vertelt hij nu. 'Vooraleer ik het gelijk aan mijn kant kreeg, moest ik zware offers brengen. De procedure duurde vijfjaar, wat financieel een onhoudbare situatie werd. Mijn vrouw kon het niet meer aan en verbrak ons huwelijk. Zij trok er uit met ons dochtertje. Zelf moest ik uiteindelijk bij mijn ouders intrekken, omdat ik aan de grond zat. De moeilijke jaren zijn eindelijk voorbij. Ik proef nu van de overwinning.' Dat zal wel, want liefst 2,3 miljoen gulden werd hem toegewezen. Van dat bedrag steekt Bosman zelf anderhalf miljoen op zak. Bovendien krijgt hij in oktober zijn benefietwedstijd in het Pare des Princes van Parijs, waaraan onder anderen Ruud Gullit zal deelnemen. Een lange story, vol privéproblemen, kent daarmee zijn ontknoping. Eeuwige belofte De voorgeschiedenis leek allerminst op zo'n ingrijpende afloop voor het hele voetbalbestel te wijzen. De jonge Bosman kreeg destijds, toen hij bij Standard Luik opgroeide, het etiket van grote belofte opgeplakt. Als middenvelder proefde hij met een reeks invalbeurten af en toe van het eerste elftal, maar toen hij klaar moest zijn voor het grote werk, werd hij te licht bevonden. lean-Marc werd afgestaan aan stadsrivaal Club Luik, waar hij wel een basisplaats verwierf, maar toch beneden de verwachtingen bleef. Hij zou een eeuwige belofte blijven. 'Club Luik bood mij te koop aan, omdat men rond nieuwe spelers een ander elftal wilde bouwen. De logische gang van zaken dus,' stelt Jean-Marc Bosman. 'Er daagde een kandidaat-koper voor me op. De Franse tweedeklasser Duinkerken had interesse. Die club sloot een persoonlijke overeenkomst met mij af, maar struikelde over de vraagprijs van Luik, 750.000 gulden. Een bom geld voor een speler, die 204 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 204