momentopname 'Hoewel ik niet vind dat er zoiets bestaat als de beste sportfoto (iedere wedstrijd is een geval apart en levert andere beelden op), moet ik bekennen dat deze foto van Ajax - PSV lang bij me in gedachten is gebleven. De wedstrijd werd op 22 januari 1995 in het Olympisch stadion gespeeld. Het regende de hele dag pijpenstelen. De wedstrijd begon laat, om zes uur, zodat ik de hele dag naar teletekst zat te kijken en ieder uur naar de radio luisterde in verband met een eventuele afgelasting. Die kwam er niet. De wedstrijd begint en de regen blijft maar aanhouden. Camera's goed ingepakt en mijzelf ook. Het water komt werkelijk met bakken uit de hemel, het stroomt in mijn nek en gaat zijn weg, het veld is een modderpoel. De wedstrijd kent vele hoogtepunten. Tien minuten voor tijd scoort Ajax via een door Patrick Kluivert benutte penalty. Camera's van collega's slaan op tilt, sommigen moeten al naar hun krant toe. Ik ben nat tot op mijn navel, maar moet toch mijn werk voor Het Parool doen. Het eindsignaal klinkt, publiek en fotografen druipen af. Ik blijf nog even in die grote badkuip en dan... ja, ja, ja! De Ajax-spelers komen bij elkaar om hun overwinning te vieren, drijfnat en met modder besmeurd omarmen ze elkaar, moe maar voldaan over hun 1-0 overwinning. Het is een mooi en gevoelig tafereel. Ook ik was doorweekt tot op het bot, had twee keer drie kwartier alle ontberingen doorstaan, tot mijn enkels in de modder gestaan. Maar Ajax had gewonnen, ik had goede foto's gemaakt en daar had ik hem. de foto van de wedstrijd, de cover voor Parool Sport. Ik kon mijn geluk niet op. Deze foto straalt de hele wedstrijd uit. De volgende dag keek ik alle belangrijke kranten in en zag ik dat mijn foto uniek was. Het Parool had hem exclusief. Dat maakte me nog blijer, maar helemaal te gek was het voor me toen ik een week later hoorde dat de spelers de krant hadden opgehangen in hun kleedkamer.' George Verberne (18 september 1944 Amsterdam) is sportfotograaf sinds 1970. Hij fotografeert tal van sporten, maar vooral veel voetbal, en Ajax in het bijzonder, in opdracht van Het Parool. George Verberne koos uit zijn archief één plaat waaraan hij bijzondere herinneringen koestert. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 200