Pelé verrichtte de aftrap van Ajax - NAC, de eerste competitiewedstrijd in de Amsterdam Arena. Zijn aanwezigheid was het onbetwiste hoogtepunt van de avond. Foto: Louis van de Vuurst koop zullen zijn. Geheel volgens de inmiddels onstane traditie zal Umbro het uit-tenue van Ajax jaarijks aanpassen, zodat de shirts heuse collectors-items kunnen worden. Wil Langenberg, de Nederlands licentiehouder van Umbro, vindt het allemaal even prachtig. Hij heeft zijn bedrijf Teamsport mede dankzij de successen van Ajax in korte tijd enorm zien groeien. 'En voorlopig lijkt het einde van deze groeiperiode nog niet in zicht,' vertelt Langenberg. 'In de loop der jaren is de band verder gegroeid dan alleen een sponsorschap. We hebben immers al zoveel meegemaakt. Toen we begonnen met de sponsoring, was er voor Ajax net een nare periode voorbij. Na het staafincident hebben we ons voor de grap wel eens afgevraagd of we het contract niet konden ontbinden. Iets wat we gelukkig niet gedaan hebben. In de komende jaren gaan we de merchandising rond Aajx verder professionaliseren, ik ben ervan overtuigd dat dit samen met de hele club goed zal lukken. Maar ondanks dat merchandising voor ons erg interessant is, zal dit nooit de belangrijkste poot van Teamsport en Umbro worden, voetbal blijft voor ons de absolute nummer 1.' Profiel Pelé Geboren als Edson Arantes do Nascimento op 21 september 1940. Debuteerde bij de Braziliaanse club Santos op 15-jarige leeftijd. De straat waarin hij opgroeide heet inmiddels 'Rua Campeo Mundial de Futbol'. Scoorde op 19-jarige leeftijdn in 1 seizoen 59 goals. Speelde voor Santos in totaal 1114 wedstrijden, waarin hij 1088 goals maakte. Speelde 111 interlands voor Brazilië en was daarin goed vóór 97 goals. Werd in 1965 uitgeroepen tot de 'Nationale trots van Brazilië'. Werd benoemd tot 'Sportman van de Eeuw'. Is de huidige Minister van Sport van Brazilië. Is de enige speler ter wereld met 3 wereldbekers achter zijn naam. 194 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 194