Pelé grote smaakmaker bij contractverlenging Ajax en Umbro De sponsors door Erik van Leeuwen Op de dag van de eerste competitiewedstrijd rook het in de Amsterdam Arena eindelijk echt naar voetbal. Na het bezoek van tal van hoogwaardigheidsbekleders op politiek gebied, was het op woensdag 21 augustus de beurt aan Edson Arantes do Nascimento, beter bekend als Pelé. De 'Gouden Kanarie' was in Amsterdam namens Ajax- sponsor Umbro. De Engelse sportkleding- en sportschoenen-fabrikant en het bestuur van Ajax tekenden een contract dat Umbro tot 2003 als officieel kledingsponsor aan Ajax verbindt. Het verhaal van Umbro en Ajax begint in 1989, op het moment dat het huidige Ajax- bestuur onder leiding van voorzitter Michael van Praag zojuist zijn intrede heeft gedaan. Uri Coronel, bestuurslid commer ciële zaken, fronste zijn wenkbrauwen bij het horen van de naam Umbro. De toenmalige kledingsponsor was Robe di Kappa, het fraaie Italiaanse merk dat zo goed paste bij de grandeur van Ajax. De Amsterdamse club vond het echter tijd voor een verandering, waarna Umbro ten tonele verscheen. Met Umbro haalde Ajax een partner in huis die minstens zo goed bij de club paste als de voorganger. Zowel Foto: Louis van de Vuurst Umbro als Ajax heeft de winnersmentaliteit immers hoog in het vaandel staan, iets wat tevens tot uiting komt in de sponsoring van andere internationale topclubs. Zo behaalde Manchester United gehuld in Umbro- tenue afgelopen seizoen de dubbel en voegde het Brazilië van Ronaldo c.s. aan het wereldgoud een zilveren olympische medaille toe. De relatie tussen Umbro en het Braziliaans elftal gaat terug tot het WK van 1958. Reeds toen was het kanariegele shirt van de Braziliaanse selectie voorzien van het bekende Umbro-diamantje, lang AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 191

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 191