Voor aanvang van de persconferentie na Ajax - AZ ontving Louis van Gaal uit handen van Johan Woldendorp (NSP) de AlPS-trofee voor de Club van het Jaar. Ajax werd als zodanig gekozen door de leden van de AIPS, de internationale bond van sportjournalisten. Van Gaal roemde 'voor deze keer' het inzicht van de internationale pers, die Ajax koos ondanks de verloren finale. Ajax is weg uit de Meer, maar door Oost rijdt nog de Ajax-tram als een herinnering aan de tientallen jaren dat lijn 9 de Ajax-supporters naar het stadion bracht. Foto's: Louis van de Vuurst Gaal zijn ongenoegen luid en duidelijk liet blijken. De grasmat is weer een ander verhaal. De club en het publiek moeten er maar van uitgaan dat alles goed zal komen, maar jammer is het wel dat Ajax in de nieuwe behuizing in een aantal opzichten een valse start moest maken. Ajax moest voor de eerste uitwedstrijd naar Heerenveen en ervoer onmiddellijk kwetsbaar de ploeg nog was. Hoewel Ajax op de helft van de tegenstander speelde, lukte het de enthousiaste Friezen met counters Ajax behoorlijk in het nauw te brengen. In de tweede helft leverde dat twee prachtige doelpunten op. 'Dit drama houdt voorlopig nog niet op,' zei Louis van Gaal na afloop. 'Te veel spelers staan door blessures nog maar aan het begin van hun voorbereiding voor het seizoen. Daar staat normaal vijf tot zes weken voor.' Intussen besloot Danny Blind gezien zijn leeftijd (35) en het feit dat het WK pas in 1998 is, een punt te zetten achter zijn interlandcarrière. 'Het is mooi geweest,' zei hij bij het bekend maken van zijn besluit. Na 42 interlandwedstrijden en één doelpunt (tegen Griekenland in Saloniki) is voor hem het Nederlands elftal een gesloten boek. Na de nederlaag in Heerenveen kon Ajax zich hoe dan ook niet nog meer puntverlies permitteren en helemaal niet op eigen veld tegen AZ. Het werd min of meer een kopie van de strijd tegen NAC. Hoewel Ajax nu wat meer kansen creëerde werd het onder een dicht dak (een primeur in Nederland) toch maar een magere 1-0 winst dankzij een schitterende vrije trap van Frank de Boer. Litmanen, Bogarde, Santos, Blind en Veldman zaten op de tribune, terwijl in de tweede helft de hele voorhoede Babangida, Kluivert, Turpijn werd vervangen door Melchiot, Reuser en Overmars. De laatste twee zijn gelukkig weer op de goede weg naar een plaats in het elftal na hun zeer langdurige blessures. Menno Willems maakte z'n competitiedebuut op de linksachterplaats en deed dat zeer verdienstelijk. Gelukkig viel er na deze wedstrijd even een pauze vanwege de vriendschappelijke wedstrijd van Nederland tegen Brazilië (2-2), waardoor hopelijk wat blessures de kans krijgen te genezen zodat Louis van Gaal weer over een min of meer volwaardige ploeg spelers kan beschikken. En dan zal het waarachtig wel gaan...! 18 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 18