Foto's Louis van de Vuurst Opeis het prima, de spelers moesten echter flink wennen. Eindelijk hoefden ze zich eens niet aan regels te houden, mocht er flink doorgereden worden zonder dat er ook maar één verkeerslicht hinderlijk in de weg stond. Het viel op dat vooral de jongere spelers moeite hadden zich in te houden. Reuser, Musampa en Wooter dachten het klusje wel even te klaren en spoten weg, om aan de finish met een teleurstellende tijd geconfronteerd te worden. De Opeis vlogen meermaals uit de bocht, waarna er bij het corrigeren veel tijd verloren ging. Ook Edwin van der Sar verkeek zich op de slalom. 'Snel beginnen, snel eindigen' was zijn motto. Ook Sar moest echter veelvuldig corrigeren, waardoor ook hij veel tijd verloor. De instructeurs legden uit dat het bij de slalom gaat om de vloeiende lijn van de bochten, waarbij niet eens zoveel gas moet worden gegeven. Om te voorkomen dat het instructiecircuit zou veranderen in een racebaan, werd niet al te veel aandacht geschonken aan de snelste tijd. Van Lennep benadrukte dat een snelle tijd niet het meest belangrijke is. 'Het gaat erom, dat de spelers ook in moeilijke situaties vertrouwd raken met hun auto's. Autorijden op zich is niet moeilijk. Alle auto's zijn tegenwoordig voorzien van de fraaiste snufjes, allemaal om het de bestuurder nog beter naar de zin te maken. Stuurbekrachtiging, ABS, noem maar op. Het gaat erom hoe de reactie vam de bestuurder is in niet alledaagse situaties. Die proberen we hier zo natuurgetrouw mogelijk na te bootsten.' Certificaat Na het laatste onderdeel toonden de instructeurs zich meer dan tevreden over de bijzondere cursisten. Van Lennep: 'Ik had eerlijk gezegd ook niets anders verwacht. Het zijn stuk voor stuk jonge, fitte mensen die de hele dag bezig zijn met hun reactiesnelheid en snel handelen in de meest uiteenlopende situaties.' Na afloop van de dag kregen de 'coureurs' van Van Lennep een certificaat uitgereikt, waardoor Mariano Juan zijn eerste Nederlandse diploma ook weer binnen heeft. Tevens kreeg de selectie en de technische staf van Opel de sleutels van de nieuwe auto's overhandigd. De 'oude', die bij de rijvaardigheidstraining nog even flink op proef werden gesteld, mochten weer worden ingeleverd. Een nieuw seizoen betekent voor de Amsterdammers immers ook een nieuwe auto. Het wagenpark van de Ajacieden ziet er met de hagelnieuwe Vectra's, Calibra's, Corsa's en Omega's in ieder geval weer fraai en verzorgd uit. En minstens zo belangrijk: ze zullen dit seizoen worden bereden door getrainde chauffeurs.

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 189