De goede band tussen Ajax en Opel werd in Lelystad onderstreept door de introductie van een nieuw combinatie-logo. Foto's: Louis van de Vuurst werden de geheugens eerst weer even opgefrist. Van Lennep legde de correcte stuurhouding nog even uit, vertelde over voor de spelers bekende begrippen als concentratie, fit zijn en anticiperen alvorens het echte werk kon beginnen. De aanwezigheid van tolk David Endt werd vooral op prijs gesteld door Marcio Santos en Mariano Juan, die inmiddels alles weten over begrippen als 'onderstuur' en 'ABS'. Na de theorie mochten de spelers en begeleiders dan eindelijk naar buiten. Het programma bestond uit drie onderdelen: remmen op nat wegdek, het correct nemen van bochten en de slalom. Vooral naar het laatste onderdeel werd door de spelers spelletje als geen ander, John Veldman moest duidelijk nog even wennen aan de snelheid en remkracht van zijn auto, terwijl Winston Bogarde zich volledig overgaf aan de tonen van de zware Swingbeat-muziek die uit zijn speakers knalde. Het betere scheurwerk was begonnen. Ook Louis van Gaal bleek de remtechniek aardig te beheersen, zodat bij Van Lennep c.s. het goede gevoel overheerste. Het tweede onderdeel betrof het snel nemen van bochten, waarbij vooral Frank de Boer opnieuw uitstekend voor de dag kwam. Van Lennep hoefde de linkspoot niets toe te voegen, als een ware coureur stuurde de reserve-captain zijn auto door de bochten. Van Lennep: 'Deze jongen hoef ik eignelijk niets meer uit te leggen. Hij zou zo bij mij aan de slag kunnen als instructeur.' Santos Juan vermaakten zich intussen uitstekend. Juan spijkerde tussen het rijden door zijn Nederlands even bij en leerde zijn collega's eens van een andere kant kennen. Het meest spectaculaire onderdeel was voor het laatst bewaard: de slalom. Zoals mocht worden verwacht hielden de reikhalzend uitgekeken. Blessures Louis van Gaal bleek een tikje bezorgd toen de spelers bij de eerste oefeningen direct kregen te horen dat er op het rechte stuk zo hard mogelijk mocht worden gereden, waarna de Opeis op een nat gemaakt wegdek zo snel mogelijk tot stilstand moesten worden gebracht. Van Gaal kampte immers al met zoveel blessures, nog meer averij zou niemand enig plezier doen. Onder leiding van Van Lennep en zijn even ervaren collega-instructeurs kon het echter alleen maar goed gaan. De gebroeders De Boer beheersten ook dit

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 187