De Braziliaanse oud-voetballer en minister van sport Pelé was aanwezig bij de ondertekening van het nieuwe, verlengde sponsorcontract van Ajax en Umbro. Voor hij de aftrap van Ajax - NAC verrichtte, onthulde Pelé in het Ajax- ledenrestaurant in de Amsterdam Arena het schilderij 'Hommage aan de vliegende keeper', geschilderd door beeldend kunstenaar Peter Keizer, de kleinzoon van de legendarische Ajax- doelman Gerrit Keizer aan wie het kunstwerk is opgedragen. De beschilderde bal waarmee Pelé de onthullingsceremonie uitvoerde, eiste hij, gesigneerd door de kunstenaar, op als aandenken. Foto: Louis van de Vuurst terwijl Overmars en Reuser wel goed revalideerden maar nog niet inzetbaar waren. En als daar dan nog de 'normale' blessures bijkomen blijft er weinig over om een goed ingespeeld elftal te krijgen. Daar bleek dan ook nog geen sprake van te zijn bij de opening van het voetbalseizoen in de wedstrijd tegen PSV om de Supercup, met ingang van dit seizoen Johan Cruijff Schaal geheten. Met veel invallers in de ploeg werd Ajax door de Eindhovenaren kansloos naar een 3-0 nederlaag gespeeld. Na drie keer achtereen beslag te hebben weten leggen op deze beker, moest Ajax toezien hoe PSV uit handen van Johan Cruijff 'zijn' schaal in ontvangst mocht nemen. Verloren wedstrijden met de uitslagen 2-0, 6-0, 2-0, 3-0 en weer 3-0 vormen een hoogst opmerkelijke serie, en al betreffen het wedstrijden in de voorbereiding, 'zo'n reeks is Ajax onwaardig', vond ook Louis van Gaal. Valse start De opening van de competitie tegen NAC leverde gelukkig geen averij op, wél de eerste goal van Ajax in de Arena. Zoals Savicevic voor eeuwig de naam zal hebben de maker van het eerst doelpunt in de Arena te zijn, zo zal Kiki Musampa voor altijd te boek blijven staan als de eerste Ajacied die het net in de Arena wist te vinden. Een belangrijke goal ook omdat het de volle winst (1-0) betekende in een niet al te beste wedstrijd, waarin wel hard werd gewerkt voor een goed resultaat. De moeite werd uiteindelijk beloond. Rody Turpijn maakte verdienstelijk zijn competitiedebuut op de linksbuitenplaats als invaller voor Peter Hoekstra. De volle Arena liet goed van zich horen, maar viel ook wel eens opmerkelijk stil. Er is veel waaraan het publiek nog moet wennen, en dat geldt voor de club niet minder, getuige de problemen met de distributie van seizoenkaarten en de trainingsfaciliteiten, waarover Louis van AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 1

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 17