voor niemand herkenbaar. Ja, en dan kom ik uit op nummers als "Echte liefde" of "Zelfrespect".' Jij moet gaan bouwen aan je zelfvertrouwen jij vertrouwt niemand als je niet van jezelf kan houden U jouw enige vijand dat ben jijzelf negatieve gedachten scheuren jou door de helft (Zelfrespect, 1994) Nepsupporters 'Ik wil origineel blijven. Vroeger schreef ik bhoemmnu zoek ik meer evenwicht. Ik probeer de dingen van meer kanten te bekijken. Een jaar of zeven geleden had ik een nummer over zwervers geschreven in de trant van "fuck al die irritante kut- zwervers, ze lopen maar wat te lanterfanten, het zijn stinkende sukkels die te lui zijn om een uitkering aan te vragen." Nu vind ik ze nog steeds stom en irritant, maar ik vind ook dat je ballen hebt als je bewust niets met de maatschappij te maken wilt hebben. Nummers worden op die manier evenwichtiger, doordachter, beter. Zwart-wit? Ik verwoord wat veel mensen zelf niet kunnen verwoorden. Het is, geloof ik, nogal herkenbaar wat ik zeg.' Vlijmscherp en onversneden. Niet alleen zwervers moeten dekking zoeken als de Posse in aantocht is. Ook fascisten ('de schijnheil-Hitlers'), carrièremakers ('de zakenman, de zakenman, ik kijk er naar en ik braak ervan'), voetbalvandalen en heroïnehoeren worden diep veracht. 'Hoeren zijn goed. Ze helpen eenzame mannen en dankzij hoeren worden minder vrouwen verkracht. Een hoer die net twintig kerels heeft afgewerkt en zich daarna heeft gedoucht is schoner dan een bureaupatser in een net pak die beslist hoeveel ton gif er nu weer in de Rijn wordt gestort.' er wordt bedoeld dat je je sportclub steunt en niet een ander voor z'n kanis dreunt je noemt jezelf supporter, maar je bent te stom dus bouw maar lekker verder aan je fragmentatiebom dan hoop ik dat-ie in je broekzak explodeert en zo je hele maag en je ballen perforeert. ('Nepsupporters', 1996) "'Nepsupporters" heb ik in opdracht van Ajax geschreven. Nou ja, er was een vent, een suppoost, die me vroeg of ik iets wilde schrijven voor een verzamel-CD. 2 Unlimited en Koos Albers en nog wat van die losers zouden ook meedoen. Had ik gelijk geen zin meer. Maar toen bleek dat de opbrengst ten goede kwam aan het Emma Kinderziekenhuis, vond ik het wel okee. Ik heb dat nummer gemaakt en nooit meer iets gehoord. Die CD is nooit uitgekomen. Toen we met de metalband Nembrionic bezig waren, leek het ons wel wat dat nummer te gebruiken. Als iemand thuis met zo'n bom bezig is, lijkt het me prachtig als dat ding in z'n broekzak explodeert. Gelijk gecastreerd. Hoeft de regering ook geen geld uit te geven aan chemische middelen. "Chemische castratie", hou toch op. Kinderverkrachters moet je drie keer per dag hun lui in het zoutzuur laten dopen. Opgelost, klaar uit.'a Foto: Wanda Tuerlinckx

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 160