Martinair Na de competitiewedstrijd Ajax - AZ (1-0) tekende Ivan Cesar Gabrich een vijfjarige verbintenis met Ajax. Louis van Gaal introduceerde de Argentijn op zijn 24ste verjaardag als 'een spits die opstaat als hij onderuit gehaald wordt, als hij zich al onderuit laat halen'. Foto: Louis van de Vuurst Ton Pronk bij het WK onder de negentien jaar in Qatar. Bovendien kwam er nog een 19-jarige Portugees om de hoek kijken: Daniel da Cruz Carvalho (Dani), een middenvelder afkomstig van Sporting Lissabon. Op zoek naar nog een spits vanwege het vertrek van Kanu, vond de technische staf die uiteindelijk in de persoon van een tweede Argentijn, Ivan Cesar Gabrich (24). Na de wedstrijd tegen AZ werd hij aan de pers voorgesteld, waarbij hij liet weten naar veel clubs te hebben gekund, maar uiteindelijk voor Ajax te hebben gekozen 'omdat ik het een eer vind om hier te voetballen.' Op zijn verjaardag tekende hij bij Ajax voor vijf jaar tot 30 mei 2001. Zijn debuut bij Ajax maakte hij op 1 september in de bekerwedstrijd van Ajax 2 tegen Veendam op de Lange Leegte. Blessureleed Louis van Gaal had daarmee dan wel zijn selectie min of meer rond, het seizoen was inmiddels al wel begonnen, terwijl het aantal blessures groot was en de voorbereiding volledig in duigen was gevallen. Noodgedwongen moest de directeur betaald voetbal vaak een beroep doen op spelers uit het tweede elftal zoals Menno Willems, Rody Turpijn, Mario Melchiot, Dennis Schulp, Eli Louhenapessy en Dave van den Bergh. Positief is dat deze spelers nu door omstandigheden toekomen aan het spelen op het hoogste niveau, maar de bedoeling kan het niet geweest zijn. Er moest worden geroeid met de beschikbare riemen om de wedstrijden tot een goed einde te brengen. 'Vaak met geknepen billen om de schade zo beperkt mogelijk te houden tegen sterke tegenstanders,' aldus Van Gaal. Dat lukte dus niet tegen AC Milan op 14 augustus bij de opening van de Arena en ook niet bij eerdere ontmoetingen in het Umbro- toernooi in Nottingham en het Theresa Herrera-toernooi in La Coruna. Vrijwel alle EK-gangers tobden met blessures AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 15

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 15