kan ons dat nazeggen? De Nits misschien en de Rolling Stones, of eh..., Golden Earring, dat soort bands.' En dan de optredens. Drie, vier keer in de week. Van Pinkpop tot Lowlands, van Pukkelpop tot Dynamo, van Rodeschool tot Roermond. Of nee, Roermond weer net niet. De Posse kreeg onlangs te horen dat ze, op last van de burgemeester, daar voortaan niet meer welkom zijn. Klein voorvalletje laatst tijdens een openluchtconcert in het stadscentrum. Naar aanleiding van 'klachten van het katholieke deel der Roermondse samenleving' had de plaatselijke politie de Posse vlak voor het concert bezworen dat er vooral niet te hard gespeeld mocht worden. Met zoiets moet je niet bij de hoofdrapper van de band aankomen. 'De hele dag had zo'n kut-dj keihard van die commerciële bagger gedraaid. En dan komen die smerissen zeggen dat wij niet hard mogen spelen. Tijdens ons optreden heb ik gezegd dat ik het asociaal vind dat als ik op zondag wil uitslapen die katholieken met hun klokken laten weten dat de kerk open is. Wij moeten dat iedere week maar pikken, maar die katholieken zijn niet zo sportief één keer eens een middagje een festival voor Foto: Wanda Tuerlinckx ketters aan te horen. Zoiets had ik niet mogen zeggen.' ze laten hun leven door i waarvan ze nog niet een Godvoordomme, Godvoi voor dommen ('Godvoordomme', 1993) 'eet Pascal, alias Def P., ofwe oprichter, de onverslage: giert van het lachen. Ni§ Roermond? 'So he itw Roermond. Mooie naa waar vrije meningsuitin Neef Marco, alias IJsblo achtergrondsteuningsmj mee. 'Ben benieuwd of straks voor de zaaldeur weer in Roermond spele Of hij moet onze fans g kennen.' Grote Kunsten Een witbiertje nog maar je dorst. 'Ken je die van de woestijn? Zegt de éér Jezus, wat hebben ze hie De burgemeester van R en boek runnen de schrijver kunnen irdomme, God is ;1 'de Néderhop- :n tekstdichter', et meer optreden in je. Roermond, J voor een plaats ig zo wordt beknot.' >k, ofwel 'de anager', hinnikt die burgemeester gaat staan als we :n. Dacht het niet. oed willen leren Van praten krijg die twee ijsberen in tegen de ander: :r gepekeld.' .1 permond mag zich dan opwerpen als heuse moraalridder, in het vrije westen is de Osdorp Posse opgenomen in het circuit van de Grote Kunsten. Althans, zo mag je het gastoptreden van Def P. bij het klassiek- moderne orkest De Volharding, onlangs op het Crossing Border-festival, toch wel opvatten? Een beetje. Eigenlijk had Pascal (1969) nog pooit van De Volharding gehoord, maar toen hij werd gevraagd om een nummer samen in te studeren heeft hij geen moment geaarzeld. Pascals verblijf in een hotel werd geheel verzorgd. Daarbij kon hij zijn idool, de Amerikaanse hardcore-zanger en -dichter Henry Rollins ook nog zien optreden tijdens het festival. 'Vijf dagen gratis in zo'n hotel lopen rondneuken en zuipen, tussendoor naar Henry Rollins. Dat sprak me wel aan. Als ik daar een nummertje voor moet doen met een klassieke band, prima toch? Ik kende De Volharding niet, maar zij hadden mij ook nooit zien optreden. Klassieke rakkers, hè. Leuk om twee stijlen samen te smelten, hoewel rap met een klassiek orkest wel heel extreem is. We hebben met de Posse overal gespeeld. Geen hond van de pers die aandacht voor ons had. Als ik vijf minuten met De Volharding op het AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 155