Def P., opper-rapper van de Osdorp Posse, legt het nog één keer uit De buitenstaander door Rik Planting Vijf albums in vier jaar. Op het podium niet te verslaan. De hiphopgroep de Osdorp Posse rukt opstandig op vanuit het saaiste Amsterdamse stadsdeel om de rest van het land eens flink wakker te schudden. Bezorgde ouders houdt uw kinderen ver van deze pagina's, want Def P., opper-rapper van de Osdorp Posse, de 'goeroe van jong Nederland', doet een boekje open. Over de burgemeester van Roermond, pootje haken op het Braillehof, chemische castratie en de nobull-shit attitude. 'Voetballers moeten het doelsaldo van de club hoog houden, niet het image van de club.' s wat ik meen neen is echt' Of we het volgende gelijk even willen noteren. 'De Osdorp Posse heeft Bryan Roy voetballen geleerd. Dat moet de Ajax- fans toch wel interesseren?' Kijk, dat zit zo. De vier bandleden van de Osdorp Posse groeiden op in Osdorp. Bryan Roy ook. Ja, en wat moet je doen als je in Osdorp woont? Tussen school en bed is een beetje rondhangen bij de snackbar op de hoek zo ongeveer de beste tijdsbesteding. Op straat tegen een balletje schoppen kan ook. Richard Sneekes liep zich er begin jaren tachtig te vervelen, Michel Kreek en Bryan Roy ook. En natuurlijk Pascal en zijn neefje Marco. Soms werd er wat getennist, meestal heette het spel voetbal. Plaats van handeling: Martini van Geffenstraat of het Braillehof. Bryan Roy, dat zag iedereen, kon aardig voetballen. Alleen: hij was wat klein en mocht wel wat harder worden. Pascal daarentegen was geen uitblinkertje; schoffelen kon-ie juist weer heel goed. 'Het ging allemaal vrij ruig. Schenen schoppen; als je iemand niet mocht knalde je een bal in z'n maag. Ik was niet goed, maar wist wel hoe je iemand omver moest leggen als hij op het doel afging. Pootje haken was m'n sterkste punt. Ik heb Bryan geleerd hoe je die grote gasten moet neerleggen.' Sneekes, Kreek en Roy ontvluchtten de grauwheid van Osdorp via Ajax en, daarna, het buitenland. Pascal en Marco bleven als Def P. en Ijsblok in Amsterdam, vormden met hun buurtvrienden King en Seda de Osdorp Posse, kwamen met een Nederlandse variant van de uit Amerikaanse getto's afkomstige rap cultuur en spelen sinds een jaar of wat zalen en festivals plat met vlijmscherpe 'rijms' op geslepen beatsamples. 'Het is hiphop, de pure hiphop, de funky stijl die alle andere shit klopt.' Vijf albums in vier jaar. Pascal, eh... Def P. is er trots op. 'Welke Nederlandse groep AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 153