Hoekstra en Tijani Babangida verbonden zich ook langdurig aan de club. Het geeft club en speler een mate van zekerheid. Anderen zullen hopelijk volgen. Toch zal bij sommigen het buitenland altijd blijven trekken, al gaat het alleen maar om de sportieve erkenning en de bijbehorende financiën. De transferbedragen zullen voorlopig nog lachwekkend blijven stijgen. Het einde is nog niet in zicht, zoals veel ontwikkelingen in het voetbal onzeker zijn en niet altijd even gunstig. De aanloop naar de start van het seizoen was gebrekkig. De training begon op 8 juli zonder de spelers die hadden deelgenomen aan het EK in Engeland en dat waren er nogal wat. Daarnaast waren er wat blessures en ook de wisseling van spelers was aanzienlijk. Voor Finidi George (Betis Sevilla) kwam Tijani Babangida van Roda JC naar Ajax, John Veldman was al van Sparta aangetrokken voor de plaats van Michael Reiziger (AC Milan) en Richard Witschge moet ons Edgar Davids (AC Milan) doen vergeten. Ook Nwankwo Kanu (Inter) verliet uiteindelijk Ajax na arbitrage met een afkoopsom en dus moest Louis van Gaal op zoek naar nieuwe krachten om zijn selectie op peil te houden. Door de nieuwe ontwikkelingen op de transfermarkt na het Bosman-arrest plus de grotere financiële mogelijkheden van de clubs dankzij de financiële injectie door de verkoop van de televisiebeelden blijken de betere spelers niet meer zo zeer staan te trappelen om naar een topclub te gaan. Zeker in Nederland wordt een trapje lager kennelijk nu ook goed verdiend, men is zeker van een basisplaats in het elftal. De strijd aangaan bij een topclub is er niet meer bij. Voor het aantrekken van spelers worden de clubs nu bijna gedwongen over de grenzen te kijken. Louis van Gaal besloot na een korte stage de Argentijn Mariano Alcides Juan (20) aan te trekken, afkomstig uit de jeugdopleiding van. River Plate en ontdekt in 1995 door hoofdscouts Louis van Gaal, Gerard van der Lem en Frans Hoek proeven sfeer in de Amsterdam Arena voor de wedstrijd tegen NAC. Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 13