Emotioneel seizoen Na het laatste fluitsignaal was alles wat Mechelen was - uiteraard - door het dolle heen. Maar ook nu, juist nu, lieten de Ajax-supporters zich niet onbetuigd. Het Ajax-aanmoedigingsgezang overstemde de feestvierders. Nog nooit werd een nederlaag zo 'bejubeld'. Op het veld lieten spelers als John Bosman (hij vertrok vlak daarna naar KV Mechelen!) en John van 't Schip hun tranen de vrije loop. Vanwege de verloren finale, maar meer nog vanwege een zeer emotioneel seizoen. Na afloop in Straatsburg hadden de Ajax- fans, net als voor de wedstrijd, opnieuw de vrije hand. De Belgische supporters waren evenals hun ploeg nog diezelfde avond naar Mechelen vertrokken om daar feest te vieren. Wat restte in Straatsburg was een enorm aantal gesloten cafés, (dus) rotzooi op straat schoppende Ajax-fans en traangas van de politie. Vreemd genoeg huilden in Roterdam-Zuid de Feyenoord-fans met de Ajacieden mee. Nu Ajax geen Europa-Cupwinnaar was geworden en zich dus niet automatisch had geplaatst voor het Europa-Cup-2- toernooi, was voor Feyenoord het seizoen voorbij, aangezien de ploeg nu niet was geplaatst voor de nacompetitie waarin Europees voetbal afgedwongen kon worden. Het was een ironisch gevolg van een emotionele avond in het prachtige stadion van een stad waarin voetbal voor één dag een vreemde eend in de ambassade-bijt was geweest. 'Ajax, Ajax'-geschreeuw van de Nederlandse fans. Zelden werd Ajax meer ondersteund door zijn fans als in die veertig minuten na Mechelens doelpunt. Het mocht niet baten. Ondanks een gigan tisch veldoverwicht slaagde het tien man sterke Ajax er niet in om te scoren. Aron Winter was met een open kopkans vlak voor tijd dicht bij de gelijkmaker. De mooiste Ajax-actie kwam in de zeventigste minuut tot stand. Peter Larsson rukte met de bal aan de voet opHij kaatste met Rob Witschge, die de bal door de lucht op de Zweed terugspeel de. Larsson gaf de bal - in de lucht - door aan John Bosman. Deze nam de bal - opnieuw uit de lucht - ineens op zijn slof. Een miraculeu ze reflex van doelman Michel Preud'homme voorkwam een zekere treffer. 134 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 134