de sfeer op straat ietwat onwerkelijk. Hollands getinte underdog In het stadion zou dat veranderen. In het volle Stade de la Meinau heerste een fantastische sfeer. De Mechelen-supporters lieten zich eindelijk ook massaal horen. De spanning was om te snijden. Zou de Hollandse getinte underdog (met naast trainer Aad de Mos Graeme Rutjes, Wim Hofkens, Erwin Koemen en Piet den Boer) die 'arrogante' Hollanders weten te verslaan? Zou Aad de Mos (door de Franse televisieregie consequent Aab de Mos genoemd) wraak nemen op het Ajax- bestuur onder leiding van Ton Harmsen, dat hem drie jaar daarvoor vlak voor het einde van de competitie op straat had gezet? En zou Ajax aan een dramatisch seizoen (vertrek van achtereenvolgens Sonny Silooy, Frank Rijkaard en lohan Cruijff, stoppen van Ronald Spelbos, de overmacht van PSV in de competitie, uitschakeling in het bekertoernooi) toch nog een positief einde kunnen breien? Barry Hulshoff, Ajax' verantwoordelijke man na het vertrek van Cruijff, had de opstelling van Ajax flink aangepast aan die van de tegenstander. Hij wilde de Belgische spits Piet den Boer koppelen aan Frank Verlaat. Daartoe haalde hij het logische centrum jan Wouters-Peter Farsson uit elkaar om de rechtsbenige Farsson op de linksbackplaats te zetten. Deze tactiek leverde een onwennig spelend Ajax op. Bovendien kon na zestien minuten Hulshoffs strijdplan de kast in. Rechtsback Danny Blind haalde de doorgebroken Mare Emmers neer en kon van de Westduitse scheidsrechter Dieter Pauly vertrekken. Arnold Scholten ging van het middenveld naar de positie van rechtsback, Larsson ging terug naar het centrum, Verlaat werd rechtsback en Wouters ging voor zijn laatste linie spelen. Het laffe Mechelen bleef echter afwachtend voetballen en liet laatste man Lei Clijsters nog altijd achter zijn eigen defensie spelen. De eerste helft was daardoor amper het aanzien waard. Ajax claimde twee strafschoppen nadat Aron Winter en Rob Witsche zouden zijn neergetrokken. Mechelen kreeg via Piet den Boer een kans maar uitblinker Stanley Menzo redde met een schitterende voetreflex. Zes minuten na de pauze kwam Mechelen toch op voorsprong. De Israëliër Eli Ohana dolde Frank Verlaat vlakbij de cornervlag. Verlaat verzuimde zijn voet tegen de voorzet van Ohana te zetten, waarna Den Boer voor Larsson opdook en de bal in de korte hoek langs Menzo kopte. De Belgische supporters juichten, maar meer indruk maakte het AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 133