naam in Racing Club de Strasbourg, als eerbetoon aan de gelijknamige club uit Parijs. De capaciteit van Stade de la Meinau bedroeg tot 1951 zo'n twintigduizend toeschouwers. In 1938 was het stadion het zeer regenachtige decor van één duel van het in Frankrijk gehouden WK voetbal. Brazilië won in een spectaculaire wedstrijd (4-4) na verlenging met 6-5 van Polen. Het veld was zo modderig dat de Braziliaanse topscorer Leonidas da Silva (vier doelpunten in deze ontmoeting) op een gegeven moment zijn voetbalschoenen uittrok om op kousen verder te spelen. Scheidsrechter Leclerq verbood dit echter. Oude naam In 1951 werd het stadion verbouwd, een oude houten tribune werd verscheept naar het nabijgelegen dorpje Schirmeck, waar zij tot op de dag van vandaag dienst doet. Onder meer door een nieuwe zittribune met 2500 plaatsen liep de capaciteit van het stadion op tot dertigduizend. Kunstlicht kwam er in 1959. Elf jaar later fuseerde Racing met een andere lokale club. De nieuwe naam, Racing Pierrots Strasbourg- Meinau, sloeg echter niet echt aan, zodat in 1976 de oude naam in ere werd hersteld. Vanaf het midden van de jaren zeventig stelde Frankrijk pogingen in het werk om het Europees kampioenschap voetbal in 1984 binnen te halen. In Strasbourg hoopte men mee, mede omdat men het verouderde Stade de la Meinau wilde opknappen en op die manier ook het EK naar de Alsace kon halen. Een grote stimulans voor verbouwing bleek ook de plaatselijke voetbalclub te zijn, die, na jaren van relatieve anonimiteit, flink aan de weg timmerde. In 1979 werd de club voor de eerste en tot nu toe enige keer in de historie kampioen van Frankrijk. Net als bij een ander clubsucces, de Franse bekerwinst van 1951, ging het sportieve succes hand in hand met huiselijke voorspoed. Ook nu werd het stadion verbouwd, maar wel iets grondiger dan in 1951: het werd totaal afgebroken en opnieuw opgebouwd. Architect Francois Sauer had een nieuw modern stadion gecreeërd, op Engelse leest geschoeid, dat wil zeggen met de (overdekte) tribunes dicht op het veld en zonder een (eerst wel aanwezige) atletiekbaan. Onderaan de tribunes bevonden zich staanplaatsen. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 129

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 129