inhuren. Vooral de laatste tijd is het een gekkenhuis. Ik heb heel goede contacten met onder andere Potgieter, een groot Amsterdams bedrijf, daar werk ik mee samen. Ze zijn ook gek van Ajax daar. Potgieter doet veel voor die club, en ook voor andere sporten. Verder werk ik samen met Frans van der Heide Schilderwerken. Met Frans kwam ik op mijn zeventiende bij Feyenoord binnen. Hij was rechtsback van Holland Sport, een keiharde verdedi ger, herinner je je hem nog, Frans? Maar goed, het gaat natuurlijk niet om je naam, maar om het leveren van een stukje kwaliteit, een stukje productie, een stukje... nou ja. Hartstikke leuk vind ik dat. Je weet waar je voor werkt. Vroeg op en ertegen aan, heerlijk. Elke dag geniet ik ervan.' Het fraaie huis waarin Geels tegenwoordig woont is aan de buitenkant van een smetteloos wit dat de ambachtelijke hand verraadt. Tijdens zijn Ajax-periode reed de succesvolle spits eens over de Hagelingerweg, en hij zag dat huis te koop staan. 'Ik meteen naar binnen, de bewoner schrok zich lam. Stond opeens Ruud Geels voor zijn neus. Nog diezelfde avond heb ik het gekocht.' Het was voor de destijds nog kalende ex-Haarlemmer de inlossing van een belofte die hij zich als vijftienjarige had gedaan. 'Toen ik elke dag op m'n fietsie vanuit Haarlem naar Sportpark Schoonenberg, het stadion van Telstar, reed, hier vlakbij, zag ik die huizen in deze rij en dacht ik bij mezelf: daar ga ik nog eens wonen. Dat heb ik waargemaakt.' Respect Helemaal uit de voetballerij is Ruud Geels nu ook weer niet. Tweemaal in de maand bezoekt hij als rapporteur voor het klassement 'Voetballer van het jaar' van De Telegraaf een voetbalwedstrijd. Verder is hij actief in Lucky Ajax, zij het niet meer als actieve voetballer. 'Man, dat is zo'n leuke groep. Ik heb mensen leren kennen waar ik het goed mee heb. Ook mensen die vóór mij hun sporen bij Ajax verdiend hebben, zoals Werner Schaaphok, Pietje Ouderland... Weliswaar doe ik niet meer mee in de wedstrijden die ze verspreid door het land spelen. Een paar jaar geleden heb ik bij het skiën een nekhernia opgelopen, en ik mag nu absoluut niet meer voetballen. Dat zou te gevaarlijk zijn. Oud-spelers worden de laatste tijd steeds meer bij Ajax betrokken en we hebben twee prachtige plaatsen in de Arena gekregen, mijn vrouw en ik. Veel vrienden ben ik kwijtgeraakt, maar ik heb er ook weer veel teruggevonden, zoals bij Lucky Ajax. Je voelt je gewaardeerd, als ex- voetballer, maar ook als mens. Dat is heel belangrijk. Respect, daar gaat het om in het leven. Niet of je multi- of trulti-miljonair bent.' Ruud Geels en zijn dochters Chantal (links) en Luciène, die op zondag 22 september voor respectievelijk Sparks en Twins tegen elkaar uitkwamen om het Nederlands kampioenschap softbal. Foto: Louis van de Vuurst 126 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 126