gevoel was ik in de nadagen van mijn carrière. Maar Ploegsma en Libregts haalden me over. Na PSV kwam ik bij NAC terecht, een weinig geslaagde periode moet ik zeggen. Soms voelde ik me door de toenmalige trainer behandeld als een kind, in plaats van als een ervaren prof. Met kerst '83 waren we met wintersport. Opeens zei ik: ik stop ermee. Mijn vrouw zei dat ze daar eigenlijk wel erg blij mee was. Voor mij was het genoeg geweest. Bij NAC werkten ze mee, toen ik vertelde mijn contract te willen inleveren.' Cluppie Wat deed Ruud Geels na dit ingrijpende besluit, toen het stil werd rondom hem? Enkele jaren lang helemaal niets, alleen waar hij zin in had. Vanaf 1987 deed hij een en ander voor schoenenfabrikant Quick. In 1988 ging hij samen met Piet van der Kuil, ooit begenadigd rechtsbuiten van Ajax en PSV, uit dezelfde regio als Geels afkomstig, de landelijke jeugd van Telstar trainen. 'Telstar was immers mijn cluppie. Als 15-jarig jochie werd ik er binnengehaald, ik werd gekoesterd en ik scoorde er al vreselijk vaak met die bleke dunne beentjes. Het bestuur vroeg me in 1988 en ik heb het geprobeerd, samen met Piet. We werden kampioen van de afdeling, promoveerden, fantastisch was het. Net als 25 jaar eerder, toen ik als jeugdspeler ongeslagen kampioen was geworden met de landelijke jeugd, al speelde ik toen het tweede halfjaar in het eerste. Langzamerhand rolde ik vervolgens bij Telstar in het "management"...' Ruud Geels schatert op aanstekelijke wijze om dat woord. Tussen aanhalingstekens graag, want het stelde geen reet voor bij Telstar. Ik deed voorstellen, en wilde niets anders dan lekker met de club bezig zijn. Ik kreeg een titel, bureau-managermaar dat interesseerde me verder niet. Ik hoefde geen geld te hebben, ik had toch niets te doen, dus ik ging gewoon bij de telefoon zitten daar. Ze hadden een begroting van zes ton, daar maken ze nu hun linkerschoen nog niet voor vast... Maar het werd een volwaardige baan en ik heb het tweeëneenhalf jaar gedaan. Toen werd de tegenwerking steeds groter. Ik was het gezicht van Telstar en bestuursleden kwamen nauwelijks meer in de krant. Mensen wilden mij spreken, niet de voorzitter. Dingetjes stapelden zich op, en toen heb ik, in 1991, mijn contract ingeleverd. Van de ene op de andere dag stapte ik op. "Ik wil niets meer met jullie te maken hebben," zei ik. Dat was het moment dat ik besloot: nooit meer terug in de voetballerij. Dat was weer dat gevoelige aan mij. Als ze me tegenwerken en gemene dingen gaan doen, dan ben ik zeer abrupt. Dag, bekijk het maar. In 1992 ben ik voor Inter Football gaan werken. Maarten de Vos nam me aan na één gesprek, fantastisch was dat. Met hem had ik altijd goed contact gehad en IF is een mooi bedrijf. Daar ging ik dus de commerciële kant op, maar ik kwam er wel achter dat dat niet mijn pakkie-an is. Je moet eigenlijk luchtkastelen verkopen, bedelen. Na een tijdje had ik daar geen zin meer in. In 1993, na ruim een jaar hard werken, stopte ik ermee.' Heerlijk vak Zo keerde Ruud Geels terug bij het eerlijke ambacht van zijn jeugd. 'Mijn hele carrière lang heb ik de huizen waarin ik woonde geschilderd. Gewoon, als ontspanning. Tot mijn zestiende had ik op de technische school gezeten en bij een schildersbaas gewerkt, diploma's gehaald. Een heerlijk vak. Toen stond ik een jaar of wat terug mijn huis hier in Santpoort te schilderen, en zeiden mensen tegen me: "Ruud, waarom ga je niet gewoon je eigen vak weer oppakken?" Mijn buurman is aannemer, dus ik zeg tegen hem: Gerard, heb jij werk voor me? Dat had hij en zo ben ik erin gerold. Het gaat hartstikke leuk, ik heb het echt heel erg naar mijn zin. Zelf werk ik keihard, ik moet zelfs mensen AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 125