Ruud Geels verschalkt Eddy Treytel en helpt Ajax aan de overwinning op Feyenoord (24 april 1977, 2-1), een van de vele clubs waarvoor hij uitkwam. FntnHans Heus mensen voor mij werken en het niet goed doen, zeg ik het onmiddellijk. Bij Ajax, in 1974, presteerde ik al vrij snel, en dus werd ik dadelijk geaccepteerd. Daardoor hoefde ik minder te knokken tegen bepaalde elementen, minder dan anderen hoefden te doen.' Opvallend aan Geels' carrière is natuurlijk de staalkaart aan werkgevers die hij gediend heeft. Een rusteloos karakter? 'Welnee. Juist niet. Kijk, ik heb me altijd een stuk vee gevoeld, handelswaar. En wie veel goals maakt is altijd verhandelbaar. De meest vreemde mensen belden me op en maakten me gek met de wildste verhalen. Net bij Ajax kon ik alweer voor héél veel geld naar Keulen toe. Ik werd er gestoord van, ik wilde juist van nature vastigheid. Daardoor heb ik ook nooit het onderste uit de kan gehaald. Een manager had ik niet, ik wilde alles zelf doen. Tegenwoordig is zoiets ondenkbaar. Ik kan het me enerzijds wel voorstellen, maar anderzijds, zoals die jongens allemaal bemoederd worden... Ik was altijd, na getekend te hebben, tevreden. Misschien te snel, achteraf gezien. Overal waar ik speelde was ik niettemin gelukkig met de situatie. Ik pas me makkelijk aan, ga goed met mensen om, heb humor... Een keerzijde is dat mensen die ik voor vrienden hield na mijn carrière wegvielen. In dat opzicht was ik naïef. Dacht te licht over dingen. Over zulke dingen kan ik me achteraf wél voor m'n kop slaan. Begrijp me goed, van me afbijten kon en kan ik wel. Weerbaar was ik absoluut. Ik heb een vriendelijk karakter, goed voor mensen om me heen, maar dat betekent nog niet dat je "een lieve jongen" bent. Ik kan enorm uit m'n slof schieten. Hoe dan ook, toen het allemaal voorbij was vond ik dat heerlijk en gemist heb ik het profwereldje nooit. Ik was er echt aan toe om eruit te stappen.' Het gewenste einde kwam eind 1983, kort na een periode bij PSV, waar hij eigenlijk niet meer heen had gewild. 'Voor mijn AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 123