'Het is mooi geweest,' vond Danny Blind van zijn interlandcarrière. Voorafgaand aan de vriendschappelijke wedstrijd Nederland - Brazilië (2-2) werd Blind door sectievoorzitter Jos Staatsen gehuldigd (foto boven). De aanvoerdersband van Oranje werd overgenomen door Frank de Boer. Foto's: Louis van de Vuurst van Ajax, waar altijd de grootste talenten uit zijn voortgekomen. Gingen zij vroeger via het bruggetje op Voorland naar 'die vier lichtmasten', nu is het streven de oversteek naar de Arena, waar het eerste elftal zijn draai zal gaan vinden. De eerste wedstrijden op de Toekomst waren ontmoetingen tussen de jeugd van Feyenoord, PSV, Bayern München en Ajax waarbij de Rotterdammers de eer hadden de eerste goal op het complex te maken. Tegen Ajax nota bene...! Toch waren de festiviteiten nog niet helemaal voorbij. De Amsterdam Arena naderde zijn opening. Op 14 augustus was het Koningin Beatrix die in aanwezigheid van Prins Claus en Prins Willem- Alexander de ingepakte Arena ontdeed van enige omhulsels en daarmee het sein gaf voor een geweldig spektakel met veel symboliek en mooie muziek, de binnenkomst van Frank Rijkaard met de fakkel, de minder succesvolle wedstrijd tegen AC Milan (0-3) en de start van een periode vol evenementen met het sluitstuk op zondagavond 25 augustus. Nieuwe spelers In de aanloop naar het nieuwe seizoen werd niet slechts gekeken naar de komende periode. Ajax kijkt zelfs veel verder dan het jaar 2000. Zeker nu in het voetbal nieuwe normen en waarden zijn ontstaan door de ontwikkelingen na de uitspraak in de zaak- Bosman proberen clubs spelers voor een langere periode vast te leggen. Niet primair om er bij vertrek tussentijds nog wat geld uit te halen, maar eerder om de gelegenheid te hebben een selectie langere tijd bij elkaar te houden. Zo denkt Ajax er althans over. Niet alleen worden nieuwe spelers langjarige contracten aangeboden, ook de bestaande contracten werden en zullen worden opengebroken en zo mogelijk verlengd. Dat gebeurde reeds bij Frank en Ronald de Boer (tot 30 juni 2004), Edwin van der Sar (30 juni 2001) en Jari Litmanen (30 juni 1999). Peter AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 11

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 11