Oude liefde: Ruud Geels 'Het gaat om respect' door Egbert Jan Riethof Ruud Geels juicht na wéér een doelpunt. Op 11 april 1977 scoorde Geels er drie in de thuiswedstrijd tegen Telstar (4-0). Met 34 doelpunten achter zijn naam werd de Ajax-spits dat seizoen topscorer van de eredivisie. Foto: ANP Geels was een tikkeltje anders dan de doorsnee prof. Een gevoelsmens, hoewel ook een linkmiegel. Tegenwoordig is hij huisschilder. Niet uit geldnood, allerminst: hij vindt het werk 'gewoon prachtig'. Net als ooit in het voetbal heeft hij onlangs als veertiger van een hobby zijn beroep gemaakt. Geels: 'Veel mensen vinden dat niks, schilderen, maar als je ziet wat je van een oud huis kunt maken, prachtig. Je krijgt te maken met architecten, met allerlei interessante en leuke mensen. Soms zien ze mij in die witte overall en dan zeggen ze: "Ruud Geels? Dat kan toch niet?" Ik zeg, waarom niet? Doe 's gewóón. En als die mensen, bij voorbeeld stukadoors of timmerlieden op de bouw, eraan gewend zijn, vinden ze het prachtig. En zo is het toch? Wat is er nou mooier dan je oude vak oppakken? Anderen gaan door in de voetballerij, maar ik heb mijn portie daarvan wel gehad.' 'Zwakke punten? Tja...' Soms krijg je de indruk dat de carrière van Geels uit Ajax en nog eens Ajax bestond. Logisch, want juist over dat onderwerp worden hem nu eenmaal doorlopend vragen gesteld. In werkelijkheid diende hij vele bazen: begonnen bij amateur vierdeklasser Onze Gazellen (Haarlem), speelde hij vervolgens bij Telstar, Feyenoord, Go Ahead Eagles, Club Brugge, Ajax, Anderlecht, Sparta ('een fantastische club, ik wilde er eigenlijk niet meer weg'), PSV en NAC. 'Bij Feyenoord heb ik ook vier mooie jaren gehad, net als bij Ajax. Ik zat in Rotterdam als jonge speler, van '66 tot '70, net toen daar de grote successen werden behaald. Ik heb nog heel vaak meegedaan, en belangrijke goals gescoord.' Ruud Geels was niet eens zozeer sterk in het duel. Hij was evenmin een beuker of stormram. Het was eerder zijn timing die het 'm deed, en een grenzeloze AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 119

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 119