Foto: Angus Bremner Daar moet ik het van hebben en ik stop er dan ook heel veel tijd in. Ook als ik niet voetbal, hou ik me er op een of andere manier toch mee bezig. Ik heb niet het idee dat mijn vrienden het nieuws echt volgen. Van dé kranten lezen ze alleen het sportnieuws.' Meer aandacht op school Hoewel hij is opgeslokt door zijn voetballe ven, doet Kiki toch mee aan de anti-racisme- campagne van de gemeente Amsterdam. 'Ik werd benaderd door David Endt, de perschef van Ajax. Hij vertelde me wat ze van plan wa ren en vroeg wat ik er van vond. Daar was geen twijfel over mogelijk. Ik deed gewoon meeIk denk dat er veel aandacht besteed moet worden aan discriminatie. Mensen die worden gediscrimineerd, die lijden daar echt onder. Ik heb zelfs wel eens het gevoel gehad dat ik werd gediscrimineerd. Ik ben uitgescholden om mijn huidskleur. En omdat ik dreads heb, gaan sommige mensen er gewoon van uit dat ik drugs gebruik of een dealer ben. Ik weet dus hoe het is om gediscrimineerd te worden. Als ik niet zoveel tijd aan voetbal zou besteden, zou ik er wel meer aan willen doen. Alleen zou ik echt niet weten wat! Ik wil vooral zeggen: probeer je te verplaatsen in degene die wordt gediscrimineerd of in degene die is gevlucht, probeer je voor te stellen hoe dat voelt. Volgens mij moet er vooral op school meer aandacht aan worden besteed, want als je als jongere uit school komt ga je van je vrije tijd genieten. Het eerste wat je doet is in ieder geval niet de krant lezen. Zeker niet de jongeren van nu! Een sigaretje roken, naar vrienden toe, dat zijn de eerste dingen die je doet.' Hoewel ook godenzonen tot het menselijk ras behoren, lijken de uitspraken en meningen van een Ajacied niettemin meer gewicht in de schaal te leggen dan die van een minder balvaardige sterveling. Voelde Kiki zich misschien wel een klein beetje verplicht om aan de actie mee te doen? 'In de eerste plaats ben ik tot niets verplicht. Dat bepalen we zelf. Voor hetzelfde geld zeg ik nee, en dan houdt het op. Maar dit is natuurlijk iets heel positiefs, een heel goed doel. Van een voorbeeld functie ben ik me niet bewust. Ik probeer gewoon te doen wat ik moet en wil doen.' 116 AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 116