Anti-discriminatie-campagne je eens voor door Maud Bredero en Sanny van Haperen Drie jaar geleden begon de gemeente Amsterdam een actie tegen discriminatie met als slogan Als racisme wint, verliest de sport. Stickers, posters en ansichtkaarten met de beeltenissen van Frank Rijkaard, Ellen van Langen, Orhan Delibas en Avital Selinger ondersteunden de campagne, die naar onderzoek uitwijst zeer positief is ontvangen. Omdat waakzaamheid geboden blijft, is nu een follow-up van de actie van start gegaan. Vier nieuwe Amsterdamse topsporters sieren, gefotografeerd door Hans Heus, de uitingen, te weten Bettine Vriesekoop, Jessica Gal, Danny Blind en Kiki Musampa. Met de laatste had Frontaal, het jongerenblad van Amnesty International, naar aanleiding van zijn steun aan de campagne een gesprek. Wachten is niet altijd vervelend. In uitzonderlijke gevallen kan het zelfs niet lang genoeg duren. En het blinkend nieuwe spelershome van Ajax is zonder twijfel bijzonder te noemen. Stijlvol en sfeervol. Geleidelijk wordt het 'thuis' met spelers gevuld. We houden een oefenwedstrijdje om alvast de juiste vorm te vinden: who's who in the Amsterdam Arena? Het komt niet tot een werkelijke uitslag. Het duel wordt voortijdig gestaakt als Kiki Musampa het strijdperk betreedt. Er bestaat geen recht op een basisplaats en voorkeur voor een bepaalde positie is niet strafbaar. Amnesty International heeft geen kaas gegeten van voetbal en dus AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 niets te zoeken in dit heiligdom der balkunstenaars? Toch wel. Kiki Musampa groeide van Zaïrees vluchtelingenkind uit tot voetbalheld en doet mee aan de campagne 'Als racisme wint, verliest de sport'. Meer reden voor een gesprekje hadden wij eigenlijk niet nodig. Het gezin Musampa verliet Zaïre om zich in Nederland te vestigen. In een hoekje van het spelershome legt Kiki uit waarom. 'Mijn vader zat in de regering van Zaïre. Hij kreeg problemen met de president en het was toen beter om het land te verlaten. Hij werd door een aantal landen uitgenodigd en koos voor Nederland. Ik was acht en kan het me nog wel herinneren. Bang was ik eigenlijk niet. Ik werd door mijn moeder en broers

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 112