Foto: Louis van de Vuurst gezichten te bespeuren. Wesley Kamerbeek, Gijs Luirink, Randy Rustenberg en Henk van Ommen komen dit seizoen hun geluk bij Ajax beproeven. De andere jongens komen allemaal uit de Dl van vorig jaar. De C2 speelde tijdens de voorbereiding een toernooi bij Argon in Mijdrecht. De meest in het oog springende duels waren toen de wedstrijden tegen ADO Den Haag. Eén keer werd verloren van de Hagenaars, maar toen het er echt op aankwam won Ajax. Het bleef in de finale lange tijd 2-2, tot vijf minuten voor tijd de allerkleinste van het veld, de nieuwe aanwinst Henk van Ommen met zijn hoofd de 3-2 binnenknikte. Ajax won vriendschappelijk met 6-2 van Sparta en speelde een duel voor spek en bonen. 15-0 werd het tegen Weren vogels, een tegenstander die het treffen tegen Ajax niet snel zal vergeten. 'Vergeleken met vorig hebben we nu een bijzonder speels team,' zegt Wim Stuut, de leider van de C2. 'Ze lijken heel nochalant en hebben allemaal hun woordje klaar, maar zodra ze het veld op moeten staan ze er en wordt er niet meer gedold. Deze jongens zitten op een moeilijke leeftijd,' verdedigt Stuut zijn speelse formatie. 'De overgang van de lagere school naar de middelbare school is zeer groot. Ze krijgen veel huiswerk mee en toch moet er drie keer in de week getraind worden en een keer gespeeld worden voor de competitie. De meeste jongens zie je in de loop van dit jaar enorm veranderen. Aan het begin van het seizoen zijn het kereltjes, aan het eind al bijna echte mannen.' Stuut voorspelt dat de C2 het niet slecht zal doen dit seizoen, ook al krijgt de ploeg tegenstanders als AZ, Haarlem en Volendam. Of de nummer één-plaats haalbaar is, is de vraag. 'Maar het kampioenschap is bijzaak, het gaat om de opleiding, die is belangrijk. Als we bovenin meedraaien zijn wij tevreden,' aldus Stuut diplomatiek. D1 wacht zwaar seizoen In de Dl van dit seizoen is keeper Bas van Wegen uit Culemborg een nieuw gezicht. Wellicht is hij de nieuwe Edwin van der Sar. In de voorbereiding maakten de D'tjes een reisje naar Bierbeek, dat nergens anders kan liggen dan in België. De eerste wedstrijd tegen Lokeren verliep verspoedig, maar de overige duels waren minder plezant. Van Brugge werd verloren en de ploeg was ook tweemaal niet sterk genoeg voor Ekeren. De Dl eindigde op een voor Ajax-onwaardigde dertiende plaats. 'Dat kun je de jongens niet helemaal kwalijk nemen,' zegt leider Frits Andriese vergoeilijkend. 'Ze moeten nog veel leren, vooral zich beter te concentreren. Bovendien hebben ze de laatste twee maanden te maken gehad met wissellende leiders, maar vooral ook met verschillende trainers en dat kan de prestaties nooit ten goede komen. We moeten zorgen dat daar een betere lijn in komt.' Ook moet het elftal eraan wennen dat het weer op een hoger niveau speelt, nu alle tegenstanders dit seizoen zeker twee jaar ouder zijn dan zij zelf. Andriese verwacht daarom ook dat zijn jongens, die onder meer spelen tegen DWS, AFC en DCG, het zwaar zullen krijgen. D2 mikt op triple Milano Koenders, Patrick Fernandes- Duarte en Jelte Bos zijn de nieuwkomers bij de D2. Bos maakte meteen naam en faam toen hij in de uitwedstrijd tegen zijn vorige club scoorde. 'Ie moet weten dat hij keeper is,' zegt leider Ed Lefeber. 'We stonden al met 19-0 voor, toen hij van Spitz Kohn de laatste vijf minuten mee mocht voetballen. Dat liet Bos zich geen twee keer zeggen en in de laatste seconde van het duel, dat werd afgewerkt in de stromende regen, maakt hij de twintigste treffer.' Verder speelde de D2 een toernooi bij stadgenoot DCG waar het team op z'n sloffen alle wedstrijden won. In het Gelderse Vorden ging het minder van een leien dakje. PSV, Willem II en Sparta hadden hun Dl naar het toernooi gestuurd, alleen Feyenoord trad ook met zijn D2 aan. Ajax kwam niet verder dan een teleurstellende zesde plaats. 'Dat is goed voor die jongens, daar worden ze hard van,' meent Lefeber, die hoge verwachting heeft van de D2 dit seizoen. 'We zijn kampioenskandidaat, het leeftijdsverschil tussen de tegenstanders en ons elftal is geslonken tot een jaar. Het moet dus mogelijk zijn om de titel te pakken.' Maar de ambities van Lefeber gaan nog verder. Als het aan hem ligt wint zijn ploeg de triple: het kampioenschap, de beker en de Van Wagtendonk-beker. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 109