B1-junior Kevin Bobson. Foto: Louis van de Vuurst Vorig seizoen eindigde dit elftal in de middenmoot, dit seizoen moet er geoogst worden en met de tegenstanders van dit seizoen zal dit geen al te zware opgave zijn.' Chanees talent in de B2 De B2 heeft dit seizoen drie nieuwe spelers aangetrokken. De opvallendste is Kwame Quansah. De pas dertienjarige speler is gescout in Ghana. Inmiddels heeft hij een verblijfsvergunning en is hij ondergebracht bij een pleeggezin in Amsterdam. 'Eigenlijk is hij nog C-junior,' zegt Cor van Eijden, de leider van de B2. 'Maar als je hem ziet geloof je je eigen ogen niet. In november wordt hij pas veertien, maar hij lijkt wel een kerel van zestien zo sterk is hij.' Quansah wordt nu al de sensatie van het seizoen genoemd. Rolf Grootenboer, leider van de BI, hoopt heimelijk dat hij doorgestuurd wordt naar zijn selectie om de kwaliteiten van de Ghanees beter uit te buiten. 'Maar ze zullen hem bij de B2 ook wel willen houden.' Ook werd de selectie versterkt met Bennie Geerts, een uit Veenendaal afkomstige doelman. 'Hij moest erg wennen in het begin. Amsterdam en zeker Ajax is wel andere koek dan het zuidoosten,' vertelt Van Eijden. 'Geerts heeft even de tijd nodig gehad zich Ajacied te voelen en daar ook naar te leven. Uit Ter Aar werd Jason Otto gehaald, ook een speler die moest wennen aan het harde leven. 'Hij wilde al snel de handdoek in de ring gooien, maar heeft nu, na een gesprek, beloofd alles op alles te zetten om dit seizoen tot een goed einde te brengen. De laatste aanwinst, Cedric Kempenaar, was de pechvogel aan het begin van dit seizoen. Op een toernooi in Santander brak hij zijn pols, waardoor hij onmiddellijk buitenspel kwam te staan. De prestaties van de B2 in Spanje waren redelijk. Ajax kwam in de finale, maar moest daar zijn meerdere erkennen in Atletic de Bilbao. Het Fortitudo-toernooi, dat nog voor het vertrek naar Spanje werd afgewerkt, verliep niet goed. Bij die krachtmeting moest genoegen genomen worden met een zevende plaats. Ondanks dit resultaat heeft Van Eijden goede hoop op een fraaie klassering dit seizoen. 'We moeten bovenin mee kunnen draaien, ook al zijn onze tegenstanders bijna allemaal een jaar ouder dan wij. Vaak komt het op deze leeftijd op kracht aan, waardoor de weegschaal net de verkeerde kant uit kan schieten, zodat je met 2-1 verliest.' Van Eijden verwacht ook dat in de competitie van de B2 PSV BI en Feyenoord BI hoge ogen zullen gaan gooien; Vitesse zou naar zijn zeggen wel eens een gevaarlijke outsider kunnen zijn. Van de hemel in de hei In de Cl zitten twee nieuwelingen: Steve de Lege en Ivo Verschoor. De overige spelers zijn allemaal afkomstig uit de C2. Vier spelers uit die groep moesten Ajax verlaten. De ploeg van trainer Hennie de Regt en leider Jan van Eijden speelde veel toernooien in de voorbereiding, waarvan drie grote. De eerste echte krachtmeting was het ING-gala in Zutphen, waar ook PSV aanwezig was. De C2 kwam in de finale tegen de Eindhovense club en trok na strafschoppen aan het langste eind. In Geerhuisbergen in België waren de resultaten minder aansprekend. Ajax verloor van Anderlecht, speelde onder meer twee keer gelijk en kwam niet verder dan een zevende plek. In het Tilburgse bij Willem II deed Ajax wat het moest doen: winnen. In de finale stond het na 2x20 minuten 4-4 tegen Feyenoord, nadat Ajax vier keer had voorgestaan. Net als in Zutphen won de Cl ook nu na strafschoppen. 'Een goed resultaat voor jongens die het vorig jaar vrij gemakkelijk hebben gehad,' zegt trainer Hennie de Regt. 'De ploeg werd toen tweede op één punt achter Zeeburgia Cl. De jongens komen nu een beetje van de hemel in de hel. Vorig jaar wonnen ze vrijwel alles, maar dit seizoen moet er geknokt worden. De ploegen waartegen gespeeld wordt zijn meestal twee en soms drie jaar ouder. Ze hoeven niet wegegespeeld te worden, maar elke week is een kleine finale. Ze moeten leren incasseren en mentaal sterk worden. Dan komen ze er wel. Alleen de echte knokkers zullen het dit seizoen redden,' voorziet De Regt. C2 is speels team Bij de C2, die ook onder de hoede van Hennie de Regt staat, zijn vier nieuwe AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996 107

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 107