Ajax-jeugd heeft nu echt de Toekomst Jeugd door Simone Tacx interviews gegeven worden. De jongens konden zo even proeven aan wat de toekomst misschien ook hun brengt en zich het grote Ajax wanen.' De volgende dag volgde nog een receptie van de Japanse voetbalbond, maar de tijd werd voornamelijk gevuld met trainen en slapen om te acclimatiseren. 'In Japan is het acht uur later. Op een van de eerste trainingen merkte een speler op dat we er lekker vroeg bij waren die dag. Hij rekende nog de Nederlandse tijd en bleek half zes 's morgens te zijn,' vertelt Boogaard nagenietend van de Japanse trip. 'De prestaties vielen tegen, maar dat was niet te verwonderen. Eigenlijk zou de Al naar Japan gaan, maar later bleek dat het toernooi samenviel met de openingswedstrijden op de Toekomst. In Osaka werd vier keer gespeeld, onder meer tegen Gremio, een club waar eerder een ander Ajax-elftal al mee te maken heeft gehad in het Japanse, en tegen het belangrijkste voetbalbolwerk in het land, Shizuoka. Alle duels, die rechstreeks uitgezonden werden op televisie en waarvan flitsen te horen waren op de radio, werden verloren. 'Maar ondanks die nederlagen,' meent Bogaard, 'maakte de groep een redelijke indruk.' Meer dan goed was de ploeg te noemen op het traditionele Spartaan '20-toernooi in Rotterdam. 'Daar werd fantastisch gespeeld. In de finale versloegen we NAC na een spectaculaire wedstrijd. Er werden penalty's gemist, de ploeg kwam achter en toch werd er gewonnen. De A2 ging net als vorig jaar met de Cup naar huis. We hebben een goede, gedisciplineerde groep. Als het niveau blijft zoals het nu is, zie ik dit seizoen zonnig tegemoet.' B1 moet oogsten De BI van dit seizoen wordt op één speler na gevormd door de B2 van vorig jaar. Guillermo Graaven is afkomstig van de Cl. De ploeg van Heini Otto speelde een groot aantal toernooien, te beginnen in Engeland, waar gewonnen werd van Liverpool, gelijk gespeeld werd tegen Dundee United en Nottingham Forest en met 2-1 werd verloren van Glasgow Rangers. Op het eigen toernooi op de Toekomst werd een verdienstelijke tweede plaats behaald. Ajax moest op doelsaldo zijn meerdere erkennen in Bayern München erkennen. Over de grens, in het Belgische Mechelen, deden de mannen van Otto het bijzonder goed. Nadat zowel Lokeren als Mechelen verslagen was, was de BI in de finale tegen Anderlecht met 3-0 oppermachtig. In het Italiaanse Bergamo bij gastheer Atalanta verliep het minder vlekkeloos. Na een fraaie overwinning op Juventus werd het tweede duel geteisterd door zware regenval en onweer. 'Heini Otto heeft de jongens van het veld gehaald,' vertelt Rolf Grootenboer, de leider van de BI. 'De scheidsrechter wilde ondanks herhaalde verzoeken het spel niet even stilleggen. Daarop besloot Otto op eigen inititief de wedstrijd te stoppen omdat hij het onverantwoord vond om verder te spelen.' Ajax verloor het duel reglementair en maakte geen kans meer op de eindoverwinning. Grootenboer vindt het opvallend dat de BI van dit jaar zo rustig is, naar zijn mening té rustig. 'Als je ze iets vertelt luisteren ze allemaal braaf, niemand probeert te dollen. Een flinke waarschuwing is nooit nodig. Wat nog geleerd moet worden is dat de jongens voor elkaar op moeten komen, ze moeten voor elkaar door het vuur gaan. AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 105