ewees loor Jeroen Kleijne Aanvoerder Dennis Bogaard en trainer Co Jager van het eerste zaterdagelftal tijdens de voorbereiding op het seizoen Foto: Louis van de Vuurst Dennis Bogaard (24) is dit seizoen terug van weg geweest. Hij speelt al bijna zijn hele voetballeven bij Ajax, maar was het afgelopen jaar actief bij hoofdklasser AFC. 'In het seizoen 1994-1995 werden we kampioen met de zaterdag 1. We wisten dat een handvol spelers weg zou gaan en dat er vanwege de promotie naar de eerste klasse dringend versterking nodig was. Het bleef echter lang onduidelijk of en welke aanvullingen zouden komen en dus koos ik ervoor om bij AFC te gaan voetballen. Een keertje in een ander keuken kijken. Het is een fantastisch jaar geweest. Leuke tripjes gemaakt, tegen'Barcelona geoefend, noem maar op. Ik heb heel veel wedstrijden gespeeld, maar had niet het hele seizoen een basisplaats.' De verhuizing van Ajax naar de Toekomst en de wens om dit seizoen meer wedstrijden te spelen, deden Bogaard besluiten om terug te keren naar zijn oude liefde. 'Ik wilde heel graag meemaken hoe het is met een nieuw complex en met een nieuw stadion. Bovendien woon ik hier sinds kort vlakbij. In principe ga ik nu nooit meer weg bij Ajax. Ik ben hier opgegroeid, Ajax zit in mijn bloed en gaat er nooit meer uit. Ik hoop nog een tijd op dit niveau te blijven spelen en hopelijk na dit seizoen een klasse hoger. Weer de bollenstreek in.' Niet supersnel Een van de meer ervaren krachten van de zaterdag 1 voelt zich het beste thuis op de posities drie en vier: als vrije verdediger of als verdedigende middenvelder. 'Ik ben een speler met een redelijk inzicht, die goed coacht en met een goede traptechniek. Geen harde verdediger, maar een die zoekt naar de voetballende oplossing. Een minder sterk punt van mij is dat ik niet supersnel ben, in ieder geval iets te langzaam voor een vleugelverdediger.' Dennis Bogaard volgde bij Ajax een groot deel van de jeugdopleiding: van de E'tjes tot en met het eerste jaar A-junioren. 'Nu realiseer ik me pas hoe apart het is om te hebben samengespeeld met jongens als Davids, Reiziger en jordi. Op dat moment ben je één team, later besef je dat die spelers uitschieters waren.' Bogaard was de eerste speler die - in zijn geval als 17-jarige - de keuze moest maken tussen vertrekken bij Ajax of verder gaan als amateur. Hij koos voor het laatste en ging met trainer Dirk de Groot zeven jaar geleden over naar de zaterdag 1. Met Dirk de Groot maakte hij hoogte- en dieptepunten mee. 'De jaren met Dirk de Groot vormden in sommige opzichten eigenlijk één groot hoogtepunt: de gezelligheid, de avondjes uit, De Groot die het hele team op sleeptouw nam. Twee kampioenschappen, wedstrijden spelen tegen Katwijk voor vijfduizend man, je weet niet wat je meemaakt. Een echt dieptepunt van die periode was de promotie-degradatiewedstrijd in Huizen tegen Volendam. We verloren met 2-0. Ik zal nooit het beeld vergeten van een jankende Dirk de Groot in de kleedkamer. Degraderen was hem namelijk nog nooit overkomen. Ik kreeg toen echt een brok in mijn keel.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 101