2. 3. 4. FC Groningen - Ajax Bijzonderheden Ajax speelt zonder de aan zijn knie geblesseerd geraakte Patrick Kluivert. Ook Edgar Davids ontbreekt vanwege een knieblessure, opgelopen in de Champions- League wedstrijd tegen Panathinaikos. Er is een gele kaart voor de FC Groningen- spelers Roël Liefden en Raymond Beerens. Edwin van der Sar bewijst zijn enorme trapkracht. De assist die Nwankwo Kanu in staat stelt Ajax op voorsprong te brengen, komt van de voet van de Ajax- keeper. Commentaar Hans Westerhof: "Op techniek is Ajax in geen jaren in te halen. Je enige kans ligt in één-tegen-één- duels. Het is een uitdaging voor onze jongens te turven hoeveel duels ze dan winnen." Louis van Gaal: "Deze zege is inderdaad een lucky. Al hebben wij in een eerder stadium verzuimd om ruim afstand te nemen van FC Groningen." Danny Blind: "We zijn aan het aftellen. De titel mag ons nu niet meer ontgaan." Ajax - Willem II Bijzonderheden Ajax speelt voor het laatst in de Meer. Na 62 jaar neemt de club afscheid van het stadion dat nog nooit zo stijf uitverkocht was als voor deze wedstrijd. Ajax behaalt voor de 26ste keer in de geschiedenis het kampioenschap van Nederland. De kampioensschaal wordt door de voorzitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, de heer Jos Staatsen, uitgereikt aan Danny Blind. Scheidsrechter Hugo Luyten geeft geel aan Willem Il-speler John Feskens. Na de wedstrijd wordt bekend gemaakt dat Richard Witschge terugkeert bij Ajax. Hij tekent een contract tot medio 2002. Michael Reiziger en Edgar Davids krijgen na een uur spelen een publiekswissel. Commentaar Louis van Gaal: "Dit is het mooiste kampioenschap omdat wij in dit seizoen zo enorm veel tegenslagen hebben moeten incasseren en die hebben weten te verwerken." Danny Blind: "Deze titel schenkt mij enorm veel voldoening. Juist omdat wij onderweg zoveel tegenslag hebben gehad." De Graafschap - Ajax Bijzonderheden Bij Ajax zit Gerard van der Lem als coach op de bank. Louis van Gaal verblijft in Italië, waar hij de komende tegenstander, Juventus, bekijkt. Bij Ajax ontbreken Frank de Boer en Patrick Kluivert wegens blessures. Michael Reiziger speelt zijn laatste officiële wedstrijd voor Ajax. Volgend seizoen komt hij samen met Edgar Davids uit voor AC Milan. Mede door het gelijke spel weet De Graafschap zich te handhaven in de PTT- Telecompetitie. Commentaar Gerard van der Lem: "Het was een slechte wedstrijd, maar dat kwam voor een groot deel door het erbarmelijke veld." AJAX MAGAZINE JUNI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 81