niet te groot is wordt het extra moeilijk om de selectie voldoende aan te vullen. Natuurlijk moet een deel komen uit de eigen opleiding, maar dat is niet altijd voldoende. Het is nu eenmaal onmogelijk de hele selectie vanuit de eigen opleiding op peil te houden. Dus kijkt Ajax constant om zich heen. John Veldman van Sparta had al eerder gezegd graag naar Ajax te komen, anderen haastten zich om nee te zeggen. Dat gold niet voor Richard Witschge, die Ajax verkoos boven een flink aantal andere grote clubs en zich voor vijf jaar aan Ajax verbond. Na het succes van de terugkeer van Frank Rijkaard keert nu weer een Ajacied uit de eigen jeugdopleiding na wat omzwervingen in het buitenland (Barcelona, Bordeaux en Blackburn Rovers) terug op het oude nest. Vol vertrouwen Inmiddels was het Ajax-gezelschap op 20 mei naar Rome afgereisd om zich ter plekke te gaan voorbereiden op de finale. Feitelijk was de voorbereiding al op 15 mei in gang gezet, toen de spelers van de korte vakantie terugkeerden en in het eigen stadion hard aan de slag gingen. Het doel was vooral om iedereen op tijd fit te krijgen. Desondanks bleven de zorgen bestaan omtrent Patrick Kluivert en Frank de Boer. Broer Ronald was inmiddels wel genezen verklaard, een zorg minder derhalve. Ajax hoefde niet bang te zijn dat het in Rome de klus alleen moest klaren. Ruim 22.000 Ajax-fans volgden het team per bus, auto, trein of vliegtuig. Ruim 15.000 supporters zorgden voor een volksverhuizing door de lucht met zestig extra vluchten vanaf Schiphol, de grootste verplaatsing van mensen ooit. Chaos in Rome was het gevolg. De stad zag er behoorlijk rood-wit uit op de dag van de wedstrijd, 22 mei. Met de complete Ajax- familie ter plekke werd het bij een heerlijke temperatuur al bij voorbaat een bijzonder gezellige dag, die alleen maar nog mooier kon worden bij een goed resultaat aan het einde van de dag. Het nieuws dat Frank de Boer toch zou spelen, het goede gevoel dat iedereen had voor de wedstrijd en de echte voetbalsfeer die gegarandeerd altijd aanwezig is bij voetbalwedstrijden in Italië maakten dat de Ajax-aanhang vol vertrouwen deze wedstrijd tegemoet zag. Er zullen er maar weinig zijn geweest die de vijftigste officiële internationale wedstrijd van Louis van Gaal niet hebben gezien. En iedereen was het er min of meer over eens. Ajax had 'het' die avond onvoldoende. Uiteindelijk werd het krachtsverschil in het veld goed zichtbaar, maar zolang het in de score niet tot uiting kwam bleef iedereen hopen op een wonder. Want dat zou het zijn geweest als Danny Blind wederom de beker in ontvangst had mogen nemen. Zover kwam het evenwel niet, maar wat scheelde het? De snelle goal van Juventus (Ravanelli) door een misverstand tussen Frank de Boer en Edwin van der Sar hielp de Italianen weliswaar wat gelukkig aan een 1-0 voorsprong, maar toen Jari Litmanen pal voor de rust 1-1 inkegelde na een fout van keeper Peruzzi en daarmee dit seizoen topscorer werd in de Champions League met negen treffers, was het nog lang niet gedaan. Het inzetten van Patrick Kluivert voor Kiki Musampa had enige IJ LEASE AIAV MAT. A7INF IIIK1I 7

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 7