Foto Wanda Tuerlinckx cliché uit de wereld van de pulpbladen natuurlijk, maar ik vond dat ik er iets mee moest doen. Dan ontkracht je het al snel. Hij werd volgens mij nogal achtervolgd door jonge meisjes. Als contrast wordt hij daarom in het casino omgeven door verschillende typen vrouwen. Ik heb er een echtpaar ingebracht om wat meer sfeer en verhaal in de foto te krijgen. Anders zou de aandacht te veel op Overmars en de vrouwen zijn komen te liggen. Ik heb gekozen voor een James Dean-achtige, afwezige, mijmerende uitstraling, omdat hij in die tijd zo op mij overkwam. De foto is een verhaal over kijken en bekeken worden. Overmars is eigenlijk de enige die daarin niet geïnteresseerd is. Die heeft duidelijk andere dingen aan zijn hoofd." Jari Litmanen "Jari Litmanen is voor mij puur Finland. Heel bescheiden en terughoudend. Ik zie hem nog zitten staren op een barkruk in het spelershome. Heel mysterieus en romantisch, maar ook heel gedreven. Met een Finse vlag wapperend door een windmachine op de achtergrond en in een lange zeemansjas van het Waterlooplein, die ik helemaal brons gespoten had, staat Jari op zijn sokkel. Ik had zijn gezicht ook brons geverfd. Hij moest als een standbeeld trots tegen de wind in staan. De introverte Finse held in het nachtelijke Finse landschap. In die tijd ben ik samen met ontwerper Leander Lammertink begonnen met het digitaal manipuleren van de foto's. In het Ajax Magazine is het beeld een beetje te donker en te hard geworden. Verder moeten de kleuren zachter worden. Het lijkt net suikergoed en dat is niet de juiste sfeer. Ik wil de foto in de toekomst nog een beetje bijwerken. Eigenlijk moet het beeld wat kleiner, als een soort stripplaatje, gepresenteerd worden." Michael Reiziger "Reiziger vond ik echt een schatje. Heel lief en recht door zee. Een open persoonlijkheid, die doet wat hij moet doen. Ik wilde laten zien dat het profiel van Reiziger schoon en speciaal is. Hij heeft een extravagant uiterlijk en ik vind dat hij daar trots op moet zijn. Ik heb hem op een esthetische manier gefotografeerd en ik vind het een van de mooiste foto's uit de serie. De pastelgroene achtergrond vond ik in een boek over Afrikaanse maskers. Het maakt het exotisch en ik vind de bruine huidskleur prachtig passen bij dat lichte groen." Patrick Kluivert "Patrick Kluivert vond ik indertijd een goed voorbeeld van het jeugdige imago van de club. Hij was nog zo'n jongetje toen ik hem voor het eerst zag. Zo'n maagdelijk en onschuldig zigeunerke, nog vol met positieve energie. De vrijheid en de evolutie worden gesymboliseerd door de vlinder. Daarna heeft hij een hoop doorgemaakt. Als je hem nu ziet lopen, is het een wereld van verschil. Het portret van Kluivert staat voor mij symbool voor de overgang van jongen naar man. Ik vind het bijzonder dat ik op dat moment dit portret van hem heb kunnen en mogen maken." Danny Blind "Danny Blind was eigenlijk een van de eersten die ik heb ontmoet bij Ajax, maar het heeft uiteindelijk lang geduurd voordat het tij zo was dat ik hem kon portretteren. Ik heb veel tijd nodig gehad om tot de essentie van het portret te komen. Ik wilde hem graag op het strand in zijn geboorteplaats in zijn natuurlijk omgeving in Zeeland portretteren. Mijn plan was om hem gedeeltelijk in het te zand te graven, met de zee op de achtergrond. Ik vond het natuurlijke element en het blauw van de zee en de lucht goed bij Danny Blind passen. Ik had speciaal opgezette meeuwen geregeld. Blind vond Zeeland veel te ingewikkeld en de sessie werd voortdurend uitgesteld. De meeuwen hebben wekenlang werkeloos bij mij op een kast gestaan. Uiteindelijk was het inderdaad te ingewikkeld en is de abstracte eenvoud A A A A A r~ A "7 I NI d II IKII 1QO/T 71

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 71