Even een stapje terug Kroniek door Tijn Middendorp foto's Louis van de Vuurst "Het is net of je verkering uit isr" zo omschreef een supporter z'n gevoel na afloop van het verlies in Rome. Maar het zou wel weer goed komen. En zo had iedereen het even te kwaad toen het Ajax niet was gelukt de finale van de Champions League tegen Juventus te winnen. Maar dat de Oude Dame die avond de Godenzonen grotendeels overtroffen had gaf de troost om het verlies te accepteren. Terwijl de spelers van Louis van Gaal genoten van een korte vakantie om wat bij te komen van alle inspanningen, werden elders binnen de vereniging kampioenschappen binnengehaald bij de jeugd en de amateurs. Het tweede elftal was al ruimschoots kampioen van Nederland geworden terwijl het eerste amateurelftal bleef vechten voor lijfsbehoud in de eerste klasse van de zaterdagamateurs. Rond de selectie van Louis van Gaal bleef het een tijdje stil. De moegestreden spelers kregen een aantal dagen vakantie, waarbij zelfs maar een bezoek aan Ajax helemaal uit het hoofd gezet diende te worden om zo te komen tot een volledige ontspanning. Alleen de geblesseerden zoals de Boertjes en Patrick Kluivert begaven zich regelmatig richting Middenweg om te proberen op tijd fit te zijn voor die zo belangrijke ontmoeting tegen Juventus. Door de media werden wij omtrent de revalidatie van deze spelers en de gebruikelijke andere activiteiten in en rondom de club in verband met de finalewedstrijd volledig op de hoogte gehouden. Zo ook door de Amsterdamse televisiezender AT5, die een bus op pad stuurde naar Turijn en Rome en ons iedere avond over elk detail informeerde, zowel onderweg als ter plekke. Tijdens de succesvolle internationale persdag kwamen heel veel buitenlandse persmensen vanuit vele windstreken bij Ajax op bezoek om de laatste nieuwtjes aan te horen, alle denkbare vragen te stellen en aldus hun nieuwsgierigheid naar de manier waarop Ajax de successen heeft behaald volledig te bevredigen. Toen een Finse journaliste Louis van Gaal erop opmerkzaam maakte dat zijn uitspraak van de naam Litmanen niet helemaal verantwoord was, was dat meer grappig dan nuttig, maar het typeerde wel de sfeer waarin met elkaar werd gesproken. Sonny Silooy Ook op transfergebied was Ajax actief. Na Edgar Davids en Michael Reiziger besloot ook Sonny Silooy aan het einde van het seizoen Ajax te verlaten en zijn toch al behoorlijk imposante carrière voort te zetten bij Arminia Bieleveld in Duitsland. 'Het zal stil worden in de kleedkamer' viel ergens te lezen, wat typerende woorden zijn voor Sonny Silooy, die in 1981 zijn debuut maakte in het eerste elftal. Geplaagd door blessures verloor hij de laatste jaren zijn vaste stek in de hoofdmacht, maar net op het moment dat hij bijna de handdoek in de ring had geworpen keerde hij in het eerste elftal terug. Dat werd hem door iedereen ten zeerste gegund en het publiek liet Sonny's come-back bepaald niet ongemerkt voorbijgaan. De inmiddels 32-jarige verdediger droeg zijn hele leven de Ajax- kleuren, op twee jaar Matra Racing Paris na. Na zijn Franse uitstapje keerde hij jn 1989 met een zevenjarig contract terug bij Ajax. Deze jaren zijn thans voorbij en daarom is hij blij 'onderdak' te hebben gevonden bij Arminia Bieleveld. Waar spelers gaan, komen er ook nieuwe. Dat is voor Ajax tegenwoordig wat lastiger dan voorheen omdat een aantal talenten in Nederland de sprong naar Ajax kennelijk te groot vindt. En omdat de keus toch al eunoca AJAX MAGAZINE JUNI 1996

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 6