modern portret van Ajax 1 in de seizoenen '94-'95 en '95-'96." We nodigen Wanda Tuerlinckx uit tot een korte terugblik op elk onderdeel van haar project. Frank Rijkaard "De eerste mogelijkheid die zich voordeed. De sessie verliep in eerste instantie desastreus, maar het werd een van de schoonste momenten van heel de serie. Toen ik Frank Rijkaard vooraf sprak bleek hij net als ik van rock-muziek te houden, met name de Pixies. Ik was er zo door gecharmeerd dat ik een basgitaar en een speciaal T-shirt meenam naar de sessie bij hem thuis. Hij ging voor zijn Wulitzer en CD's zitten en zei: 'Okee, doe maar.' Ik begon te fotograferen, maar dit was niet wat ik wilde. Het idee was om een foto te maken van Frank Rijkaard met basgitaar, liefst springend. Dat wilde hij dus niet. Geen gitaar en geen speciaal T-shirt aan. Het liep nogal moeilijk allemaal. Mijn flitser deed het ook al niet goed en er waren allemaal mensen bij. Ik was bang dat hij het in die atmosfeer nooit zou doen. Het was een echte confrontatie. Ik probeerde het uit te leggen, maar hij wilde niet. Toen ben ik alles gaan inpakken. Dan niet. Ik had geen zin om op mijn knieën te smeken of ik mijn foto mocht maken. Plotseling stak hij zijn hand uit. 'Geef die gitaar maar. Je hebt vijf minuten.' Keihard ging de muziek van de Pixies op en ik ging helemaal uit mijn dak. T-shirt aan. Hij sprong maar twee keer. Ik geloof dat hij het uiteindelijk ook wel leuk vond. Nadat ik mijn keuze had gemaakt was het erg bevredigend dat hij dezelfde foto uitkoos. Ik moet Frank Rijkaard heel erg bedanken. Als hij niet had meegedaan, dan hadden de anderen spelers het misschien ook niet gedaan." Frank en Ronald de Boer "Omdat ze tweelingbroers zijn en veel kaarten heb ik gekozen voor de speelkaart schoppenboer. Ik kon daar meteen de aanvallende en verdedigende posities in verwerken, met het zwaard en het schild. David Endt had mij die hint gegeven. Ze hebben echt heel goed hun best gedaan. Ze hadden zoveel geduld. Ik heb nog nooit met zulke goede modellen gewerkt. De meningen over deze foto zijn altijd heel positief." Edgar Davids "Voor mij had hij de uitstraling van een boefje. Bij die kleine fotootjes voor een wedstrijd op TV hoefde er bij hem alleen nog maar zo'n nummer onder. Hij is echt zo'n wild 'voetballerke' met Zuidamerikaans temperament. Echt een soort bulldog. Toen ik hoorde dat zijn favoriete muziek Snoop Doggy Dog was, besloot ik hem in een gevangeniscel te fotograferen. Die dag was fantastisch. Opgewonden sjouwde ik mijn apparatuur door de veiligheidsdeuren de gevangenis in. Een van de gevangenen had zijn cel opgeofferd voor de shooting. Onder luid gejoel en applaus kwam Davids binnen. 'Hééé, Edgar,' klonk het. Tot mijn verbazing bleek hij er mensen te kennen. 'Hé, zit jij hier, jongen.' Edgar Davids vond het volgens mij ook spannend. Hij begreep de charme en de humor wel. Ik vond het heel speciaal dat hij vrienden van hem tegenkwam. Ik zag voor me hoe zij vroeger samen op een pleintje hadden gevoetbald. Terwijl Davids het helemaal heeft gemaakt, komt hij ze weer tegen in de gevangenis. Na de shooting was Davids helemaal 'back to his roots'. Hij kwam als Ajax voetballer binnen en vertrok als Edgar D." Mare Overmars "Mare Overmars werd vaak in verband gebracht met geld en vrouwen. Een

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 69