Arena-directe "We gaan vo Amsterdam Arena door Michel Sleutelberg foto's Louis van de Vuurst Nog slechts anderhalve maand rest de bouwers en inrichters van de Amsterdam Arena om het karwei te klaren. Eigenlijk zelfs minder, want de officiële opleveringsdatum is over amper een maand, op 22 juli. Er is druk van de ketel genomen door een aantal onderdelen op te schuiven in de tijd, maar daar zal, als op 14 augustus Koningin Beatrix en Prins Willem- Alexander de Arena openen, niets van te merken zijn, verzekert directeur Jan Gaasterland. Jan Gaasterland heeft geen voetbalachter grond. Na zijn opleiding op Nijenrode kwam hij via platenmaatschappij Polydor, waar hij assistent-verkoopleider was, te recht bij EMI in Heemstede, de plaats waar hij geboren en getogen is. Toen het in 1980 slecht ging in de platenbranche werden er initiatieven ontwikkeld die de boekenwe reld al langer kende. Gaasterland werd di recteur van de Stichting Collectieve Propa ganda Geluidsdragers, die de platenverkoop nieuwe impulsen moest geven door evene menten als de Platentiendaagse en het Grand Gala du Disc op te zetten. Ook was hij directeur van de Stichting Mega Top 50. Grammofoonplaten en CD's zijn rond, een voetbal is dat ook, en 'You'll never walk alone' is een mooi lied. Daarmee lijken de raakvlakken tussen voetbal en muziek uitputtend beschreven te zijn, en toch aarzelde Gaasterland geen moment toen hij benaderd werd voor het directeurschap van het nieuwe stadion. Want van entertainment wist hij des te meer, en dat strookte goed met de filosofie die ten grondslag ligt aan de Amsterdam Arena. Dat wil immers niet zomaar een voetbalstadion zijn, maar een 'multifunctioneel evenementenpaleis', geschikt voor diverse sporten, concerten, galavoorstellingen, tv-shows, congressen, tentoonstellingen en feesten. Hoogwaardige kwaliteit Er was nog iets anders. Gaasterland: "Het lijkt een hele ommezwaai, maar ook hier is het vooral een kwestie van met mensen omgaan. Je moet mensen kunnen overtuigen."En dat kan Gaasterland. Zijn enthousiasme over het project is ongebreideld en aanstekelijk. "Je hebt te maken met een kaleidoscopisch geheel aan

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 56