Kolossaal Van de redactie Foto Louis van de Vuurst Het Colosseum is een van de beroemdste gebouwen van de wereld. Deze oude en gigantische Romeinse arena staat, u weet het ongetwijfeld, in Rome. Hemelsbreed niet zo er van een moderne arena, het Stadio Olimpico. En dat is, u weet het ook, de plek waar Ajax zijn laatste wedstrijd van het seizoen 1995 - 1996 speelde. Ajax - Juventus, luidde de titel van die wedstrijd. Finale UEFA Champions League. Alle Ajacieden hoopten op een nieuwe apotheose. Velen rekenden er op dat de Europa Cup voor de vijfde keer naar Amsterdam zou komen. De voetbalgoden beschikten anders. Juventus won op 22 mei verdiend van Ajax en de teleurstelling over die nederlaag was groot. Dat is begrijpelijk want op het niveau waarop Ajax voetbalt, is iedere nederlaag verschrikkelijk. Toch kan het verlies van de finale het voortreffelijke seizoen niet overschaduwen. Het bereiken van de eindstrijd was, zeker gezien de omstandigheden, al een prestatie van wereldniveau. Bovendien vierde Ajax in dit seizoen, dat zo vol van tegenslag was, veel feest. De vaderlandse Supercup, het Europese equivalent daarvan, de wereldbeker en de 26ste landstitel werden in de wacht gesleept. Die reeks staat als een huis, als een colosseum. Machtig, imposant, gigantisch. In dit laatste Ajax Magazine van het seizoen zult u dan ook weinig weeklachten horen. Ajax staat fier in de van activiteiten bruisende voetbalwereld en het Ajax Magazine wil dat weten. In deze editie is de verscheidenheid aan onderwerpen weer enorm. De grote 'trekker' is zonder meer het mega-interview met onze succesvolle direkteur betaald voetbal, Louis van Gaal. Daaromheen cirkelen de vaste rubrieken en een aantal fijne interviews. Het clubleven van de mondiale club Ajax komt ruimschoots aan bod, maar ook sponsor Sony wordt voor het voetlicht gehaald. En meer dan ooit, sterker dan tevoren, wordt de schijnwerper gericht op het nieuwe onderkomen. Het machtige kolossale bouwwerk in Amsterdam Zuidoost waar vanaf augustus Ajax speelt en waar vanaf augustus ook het Ajax Magazine (met een nieuwe hoofdredacteur) gestalte zal krijgen: de Amsterdam Arena. U heeft, met dit Magazine in de hand, een zomer de tijd om aan dat idee te wennen. De redactie wenst u een prettige overbrugging naar de nieuwe uitdaging! David Endt a A w M A r. A 7 I KI C II I KI I 1 QQ£

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 4