door de club een aantal bomen ter beschikking te stellen, die inmiddels zijn geplant. Allemaal waardevolle dingen die het geheel ten goede komen en er echt iets moois van maken. Maar het blijft, en ik denk wel tot het laatste moment, een ongelooflijke klus om alles op tijd klaar te hebben." De dag van de opening, 8 augustus, zal een historische dag voor Ajax zijn en een zeer memorabele voor alle betrokkenen binnen de vereniging die zich zo bijzonder hebben ingespannen om alles tot een goed einde te brengen en alles te regelen. Dat ging van het beheer van het materiaal op het Ajax- complex, waar Herman Borman de verantwoording voor heeft gekregen naast zijn werk als trainer, tot het helpen oplossen van de parkeerproblemen rond de Toekomst en de Amsterdam Arena. Die zouden vooral spelen als op beide locaties activiteiten zijn. Inmiddels is er een oplossing voor gevonden, maar eenvoudig was dat, wederom, niet. Het was zo ongeveer het laatste struikelblok in het geheel zodat thans met een gerust hart kan worden teruggeblikt op een paar zeer drukke, spannende en hectische jaren. Uniek De vraag hoe alles in één woord is samen te vatten, is door Hennie Henrichs niet eenvoudig te beantwoorden. "Dat is moeilijk, we hebben met zoveel dingen te maken gehad. Het was een unieke periode. 'Uniek' is denk ik wel het goede woord. Ten eerste is het uniek wat we gedaan hebben omdat we iets dergelijks niet een tweede keer meemaken als je maar eens in de 62 jaar verhuist. Voor mij is het ook uniek dat het juist in een periode gebeurt dat je bestuurslid bent zodat je eraan mag meewerken. Het is bovendien uniek omdat het een uniek complex is geworden. Iets dergelijks zul je niet gauw ergens anders tegenkomen. En op het moment dat het er staat is er een episode afgesloten waar je met volle tevredenheid op kunt terugkijken. En wat er dan allemaal is gepasseerd (lacht voluit), ach, dat is dan al lang niet meer belangrijk. Per saldo blijft er een gevoel van tevredenheid over en daar gaat het om." Wat Henrichs geen enkele moeite kost is het noemen van de belangrijke momenten in het traject van de bouw. "In 1995 was zo'n datum 27 april, toen het definitieve contract kon worden getekend tussen Ouder Amstel en Amsterdam. En op 30 juni konden wij de hand schudden met Ballast Bam en tekenden wij het contract met de Heidemij. Dan natuurlijk de eerste paal op 8 september. En*dit jaar worden 15 juli met de oplevering en 8 augustus met de opening mijlpalen. Allemaal prachtige momenten. Voor mijzelf was een bijzonder moment, waar ik nog wel aan terugdenk, toen ik april vorig jaar op het complex van JOS en TOS Actief rondliep. Daar lag in het midden zo'n kleine schapenweide met twee sloten erlangs. Ik ben er een paar keer overheen gelopen en realiseerde me dat ik me op die plek een jaar later in een totaal andere omgeving zou bevinden. Daar staat dan nu een gigantisch clubhuis, je herkent het niet meer terug. Als ik er nu rondloop realiseer ik me des te beter hoe uniek het allemaal is omdat ik die schapenwei nog zo goed voor ogen heb. Er zijn zoveel zaken die zijn gepasseerd waar je nog wel eens aan terugdenkt. Vooral aan het constante A I A V KA AT. A 71 KIP Mlkll1QQ£

Magazine (1987-2007) | 1996 | | pagina 47